Fatalna passa Startu Nidzica przerwana

2017-05-21 10:09:00(ost. akt: 2017-05-21 22:07:36)

W sobotę (20 maja) w meczu 26 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica wygrał na wyjeździe z Syreną Młynary 3:1 (3:0)
Fatalna passa Startu Nidzica nareszcie została przerwana. Po serii pięciu porażek podopieczni Bartosza Kaczmarczyka w sobotę udali się do Młynar na mecz na szczycie w dolnych rejonach tabeli z miejscową Syreną i wygrali te spotkanie 3:1. Do składu powrócili pauzujący za kartki Tomek Jaroszewski, Kamil Godlewski i Mateusz Cieślak.

Walczący o utrzymanie się w lidze piłkarze Startu Nidzica rozegrali w Młynarach całkiem dobry mecz. I połowa toczyła się w spokojnym tempie. Start przeważał już od pierwszych minut, prowadził grę i na efekty długo nie trzeba było czekać.

Wszystkie trzy gole dla Startu były autorstwa Pawłów. Najpierw Paweł Napiórkowski już w 7 min. po rzucie rożnym, płaskim strzałem zdobył prowadzenie dla nidziczan. Później dwukrotnie do siatki gospodarzy trafiał Paweł Sobotka. W 25 min. po dośrodkowaniu piłki ze skrzydła od Dominika Bróździńskiego a w 32 min. po swojej indywidualnej akcji.

Po zmianie stron gospodarze Syrena ruszyła do odrabiania strat, lecz dobrze w bramce Startu spisywał się nasz bramkarz Tomek Samsel. Start miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, lecz bramkę honorową zdobyli gospodarze w 88 min. po błędzie naszych obrońców którzy pozostawili niekrytego napastnika gospodarzy Dawida Bułaka.

Po meczu trener Startu Nidzica Bartosz Kaczmarczyk powiedział:
- Wynik zadowalający, jednak mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek lecz zabrakło dokładności pod bramką przeciwnika. Druga połowa trochę za bardzo nerwowa, zabrakło czwartej bramki. Zamiast strzelić to straciliśmy gola po rozluźnieniu. Ale najważniejsze są 3 punkty

Start Nidzica: Samsel, Sobotka, Zasadzki, Mioduszewski, Karwacki, Rzepczyński, Pawęcki, Jaroszewski, Napiórkowski, Bróździński,Walkiewicz oraz Godlewski, Cieślak, Pisarewicz

Za tydzień piłkarzy Startu Nidzica czeka kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z GKS Stawiguda a w Nidzicy nasz zespół ujrzymy w sobotę 3 czerwca w meczu 28 kolejki przeciwko Kormoranowi Zwierzewo