Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Uśmiech na twarzy dziecka to najlepsza nagroda

2017-05-26 16:00:00 (ost. akt: 2017-05-26 15:35:41)

Wpływają kolejne zgłoszenia do plebiscytu na SuperBelfra 2017. Jednym z nich jest kandydatura Małgorzaty Sowińskiej, nauczycielki języka polskiego Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kozłowie oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie.

— Pani Małgosia jest dla uczniów drugą matką. Dla dorosłych dobrym psychologiem. Zawsze otwarta, pomocna, uśmiechnięta, dla każdego znajdzie czas. Jest to nauczycielka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Sprawy niemożliwe załatwia natychmiast, na cuda trzeba trochę poczekać ;) — czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia.

Małgorzata Sowińska od 32 lat jest związana ze szkołą w Kozłowie. — To mój drugi dom. Ukończyłam edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, kształcenie zintegrowane, bibliotekoznawstwo oraz studia podyplomowe z języka polskiego. Jestem nauczycielem dyplomowanym.

Uczę języka polskiego, pracuję w bibliotece szkolnej, jestem też dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie — mówi Małgorzata Sowińska. Najwięcej satysfakcji daje jej praca z dziećmi. — Ma ona dla mnie ogromne znaczenie. Lubię to, co robię. Każdy dzień jest inny, przynosi wiele niespodzianek. W szkole nie ma nudy. Wiele wysiłku i pracy wkładam w nauczenie dzieci języka polskiego, zawsze tłumaczę, że nauka jest priorytetem. Staram się żeby lekcje były ciekawe, prowadzone z pasją i zaangażowaniem — zapewnia nauczycielka.

Jest nauczycielem wymagającym


— Uważam, że nauczyciel to osoba, która nie tylko potrafi nauczyć, ale też umie wyznaczać i pokazywać pozytywne wartości, których należy przestrzegać. Dlatego staram się jak najwięcej czasu poświęcać „swoim dzieciom”.

Organizuję wycieczki, wyjazdy na kręgle, do muzeów. Wspieram ich w trudnych sytuacjach, jeśli uczniowie mają kłopoty w nauce bardzo chętnie pomagam np. przy odrabianiu lekcji. Obserwuję swoich wychowanków bardzo wnikliwie, jeśli mają kłopoty organizuję spotkania z pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz z innymi specjalistami — mówi Małgorzata Sowińska.

Pobudza aktywność społeczną uczniów poprzez udział w różnego rodzaju akcjach. — Ogromnie cieszy mnie fakt, że uczniowie ufają mi, zwracają się z kłopotami i radościami. Uśmiech na twarzy dziecka to najlepsza nagroda — podkreśla nauczycielka.


Wiele uwagi poświęca promocji czytelnictwa

Organizuje szereg akcji, uroczystości, konkursy literackie, ortograficzne, plastyczne, konkurs Czytelnik Roku, Narodowe Czytanie. — Moim sukcesem jest to, że coraz więcej uczniów odwiedza bibliotekę i wypożycza książki. Dbam o wizerunek szkoły, promując ja w środowisku — zapewnia Małgorzata Sowińska. Szkoła to nie tylko uczniowie, nauczyciele ale również rodzice. — Rodzice są moimi partnerami, wspierają mnie w działaniach dydaktycznych i wychowawczych, zawsze mogę na nich liczyć. Wspólnie organizujemy uroczystości klasowe.

Spotkania z rodzicami przebiegają w rodzinnej atmosferze. Wielu z nich zwraca się do mnie z prośbą o pomoc, czasami są to sprawy bardzo osobiste, staram się pomóc, doradzam, szukam specjalistów, zawsze wysłucham. Cieszy mnie fakt, że wielu rodziców, uczniów, którzy ukończyli naszą szkołę odwiedza mnie — dodaje nauczycielka. Kiedyś jej pasją było harcerstwo. Teraz książki i podróże. — Najbardziej jednak cenię czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. W pracy czuję się spełniona i doceniana. Bardzo serdecznie dziękuję za nominację, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie— mówi Małgorzata Sowińska.

Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017? Wystarczy wysłać e-mail na adres nidzica@gazetaolsztynska.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość, w której się mieści (mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie). Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca 2017 do godz. 12. Głosowanie trwa do 16 czerwca 2017 r. do godz. 23.59. Tytuł SuperBelfra w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazecie Olsztyńskiej” i "Dzienniku Elbląskim".

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages