Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Trzy pytania do przewodniczącego rady miejskiej

2017-05-23 07:00:00 (ost. akt: 2017-05-23 08:40:12)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z przewodniczącym rady miejskiej Pawłem Przybyłkiem

Jest pan radnym pierwszą kadencję. Nie miał Pan doświadczenia w pracy samorządowej. Jak ocenia Pan swoje początki?

Praca w samorządzie jest bardzo specyficzna. Przed wybraniem mnie na radnego często uczestniczyłem w sesjach rady miejskiej oraz powiatu. Nie mniej jednak inaczej to wygląda z perspektywy widza, a inaczej jak się czynnie uczestniczy w sesjach. Początek oczywiście był trudny i musiało upłynąć trochę czasu zanim poznałem dokładnie pracę radnego, przewodniczącego rady. Praca w samorządzie to praca na rzecz mieszkańców. To ciągłe szukanie najlepszych rozwiązań problemów mieszkańców naszej gminy, bo zostaliśmy przez nich wybrani.

Jakie inwestycje udało się zrealizować w Pana okręgu?

Dzięki przychylności rady udało się przeznaczyć środki na budowę placu zabaw i toru rowerowego. Na ukończeniu są prace, które mają na celu lepsze odprowadzanie wody do kanalizacji. Niebawem rozpocznie się przebudowa długo wyczekiwanej części ulicy Konopnickiej od sklepu spożywczego aż do Zespołu Szkół nr 2. Powstaną nowe miejsca postojowe, miejsca pod wiaty śmietnikowe, a przede wszystkich chodnik, którego nigdy dotychczas nie było, a jest bardzo ważny szczególnie dla dzieci, które biegają między samochodami idąc do szkoły. Powstanie również nowe oświetlenie.


Poruszanie się po mieście jest obecne utrudnione. Czy ma Pan jakieś rady dla mieszkańców?

Na ostatniej sesji rady miejskiej zgłaszałem burmistrzowi, żeby zwrócił się do wykonawcy robót o lepsze oznakowanie objazdów. Szczególnie wyjazdów w kierunku Warszawy, Szczytna, Olsztyna i Działdowa. Ale tak naprawdę to nie tylko przyjezdni mają problem z poruszaniem się po Nidzicy. Utrudnienia odczuwają wszyscy mieszkańcy. Ja również, odwożąc codziennie córkę do przedszkola, zmuszony jestem do jeżdżenia przez las miejski. Musimy jednak ten okres przeczekać, bo dzięki obecnym niedogodnościom niedługo będziemy wszyscy cieszyć się nowymi drogami.

kama

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jak to? #2253622 | 94.254.*.* 26 maj 2017 22:24

  bierzcie się za burmistrza Nowa Nidzico bo oszukuje Was i całe społeczeństwo jeździ sobie na konferencję z M Kierzkowskim i paniami z CUW to Wy firujecie jego politykę I lokalne układanki skoro z tym nie walczycie

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jerzy #2252669 | 94.254.*.* 25 maj 2017 17:25

  A kiedy Panie przewodniczący wezmiecie się za Panią Sawicką z Nową Nidzicą?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ścieżka #2251078 | 83.9.*.* 23 maj 2017 18:13

   Dlaczego przy drogach gminnych i powiatowych nie buduje się ścieżek rowerowych przykład - ulica Kraszewskiego, Olsztyńska. Co na to nidziccy urzędnicy, którzy pracują przy takich zadaniach ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. I co #2250676 | 23 maj 2017 08:23

   tylko teraz przy remoncie ulic nie musimy żyć w takim bałaganie organizacyjnym ,bardzo słaba organizacja robót oznakowania i przygotowania dróg zastępczych podczas remontu. Mówi Pan o działaniach na swoim osiedlu a jest Pan radnym całej gminy co więcej Jaką jeszcze radę powołacie i do czego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages