Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zwolnij - prędkość zabija!

2017-05-23 15:00:00 (ost. akt: 2017-05-23 14:51:59)

Autor zdjęcia: Anna Chojnacka

W Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy została przeprowadzona akcja promująca Tydzień Bezpieczny w Ruchu Drogowym.

Głównym calem przeprowadzonej akcji było uświadomienie kierowców, pieszych, uczestników ruchu drogowego jak ważne jest prawidłowe poruszanie się po drogach oraz przestrzeganie i stosowanie się do znaków drogowych. Hasłem przewodnim w roku 2017 było „ ZWOLNIJ – prędkość zabija”.

Akcja kierowana była do społeczności szkolnej SOSW a także do mieszkańców miasta Nidzica. Działania zrealizowane i podjęte w ramach akcji:
• Wizyta w Komendzie Powiatowej Miasta Nidzica – odbyła się prelekcja, którą przeprowadziła oficer prasowy asp. szt. Izabela Demska

• Przygotowanie ulotek promujących prawidłowe zachowanie się na drodze. Ulotka została własnoręcznie przygotowana przez uczniów ze SKB

• Przeprowadzenie apelu w czasie którego przedstawiono statystyki wypadków a także uświadomiono z jaką prędkością poruszać się po drogach w Polsce, utrwalono podstawowe znaki drogowe i przepisy obowiązujące w ruchu drogowym

• Odbyła się akcja – ulotka. Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa rozpowszechnili przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez rozdawanie ulotek dla kierowców w mieście Nidzica. Akcja przebiegła sprawnie, udało nam się rozdać ponad 100 ulotek.

• Uwieńczeniem akcji była gazetka szkolna, która zawierała najważniejsze informacje dotyczące prawidłowej prędkości, przestrzegania i stosowania się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Osobą prowadzącą akcję była Anna Chojnacka oraz Szkolny Klub Bezpieczeństwa, który działa przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Nidzicy od 2012 roku.

SOSWCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AniaCh

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages