Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

35 podatników nie rozliczyło się na czas

2017-05-24 13:00:00 (ost. akt: 2017-05-24 12:51:56)

Autor zdjęcia: Archiwum

Do 8 maja do urzędu skarbowego wpłynęło 12.237 zeznań PIT-37/PIT-36. Po terminie zostało złożonych 35 zeznań.

Podatnicy, którzy nie dopełnili do 2 maja obowiązku złożenia zeznania będą musieli ponieść konsekwencje finansowe: ustawowe odsetki, koszty egzekucyjne, sankcje karne skarbowe (np. nałożenie mandatu karnego przez urząd, wymierzenie kary grzywny przez sąd).

Z odpowiedzialnością karną skarbową wiąże się zarówno niezłożenie zeznania, złożenie go po terminie jak i niewykazanie dochodów w złożonym rozliczeniu. — Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu zeznania, a nawet w zapłacie podatku, nie musi skutkować poważnymi sankcjami.

Jednorazowe przewinienia urząd skarbowy traktuje łagodnie. Nie musi od razu stosować odpowiedzialności karnoskarbowej — mówi Anna Siemianowska z Urzędu Skarbowego w Nidzicy. Ważne jest, aby podatnik jak najszybciej złożył spóźnioną deklarację i uregulował zobowiązanie. Warto też poinformować organ podatkowy o zaistniałej sytuacji.

— Osoba, która nie rozliczy się na czas, może posłużyć się instytucją tzw. czynnego żalu. W tym celu, należy złożyć pisemne zawiadomienie o powodach oraz okolicznościach spóźnienia — wyjaśnia.

Dodaje, że podatnicy naszego powiatu wpłacili z tytułu podatku PIT łączną kwotę 334 495 zł., a tutejszy urząd zwrócił podatnikom kwotę 5 395 025 zł. W zeznaniu PIT-37/PIT-36 za 2016 r. żaden z podatników nie zadeklarował dochodu ponad 1 mln zł
roz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages