Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Młodzież uczy się, że może zwyciężać, a porażki nie są końcem świata

2017-06-13 19:00:00 (ost. akt: 2017-06-13 14:36:31)

Od dziewięciu miesięcy przy Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy działa Parafialno- Szkolny Klub Szachowy. Grupa początkowo liczyła 6 osób, z czasem przychodziło coraz więcej chętnych, obecnie nauki pobiera 14 osób, jednak każdy kto chce, może do tej grupy dołączyć.

Inicjatywa jest realizacją wspólnego pomysłu ks. Andrzeja Midury i Piotra Kraśniewskiego, sekretarza Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego.

— Uczę w szkole i na co dzień widzę młodych ludzi zaangażowanych w świat wirtualny, który ich rozprasza, pochłania, przez co są wyalienowani z życia — mówi ks. Andrzej Midura.

A dlaczego akurat szachy? — Bo jest to gra królewska, która przywraca równowagę, poczucie wartości, godności. Młodzież uczy się, że może zwyciężać, a porażki nie są końcem świata. Ponadto szachy kształtują umiejętność logicznego myślenia, wyciszają, uczą koncentracji, strategii myślenia — wymienia ks. Midura.

Zajęcia skierowane są do młodzieży szkolnej. Grupa początkowo liczyła 6 osób, z czasem przychodziło coraz więcej chętnych, obecnie nauki pobiera 14 osób, jednak każdy kto chce, może do tej grupy dołączyć. Spotykają się w każdą środę o 16:30 w sali nr 26 nidzickiej Dwójki. Zajęcia prowadzi Piotr Kraśniewski.

— Młodzież bardzo chętnie przychodzi na lekcje. Najpierw uczyli się podstaw, obecnie coraz bardziej się rozwijają. Uczą siebie nawzajem, współpracują w grupie. Jak dojdą do poziomu zaawansowanego chcemy zatrudnić trenera — mówi ks. Andrzej Midura. Plany są bardzo konkretne, klub miałby zostać przekształcony w stowarzyszenie.

Jakiś czas temu w Nidzicy odbył się I Grand Prix Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Szachach Szybkich, w którym wystartowało aż 132 zawodników. Wydarzenie było "chrztem bojowym" nidzickich zawodników.

— Zdecydowanie zmotywowało dzieci, a także ich rodziców do dalszej nauki i rozwijania umiejętności — mówi na zakończenie.

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages