Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Zaraża innych zdrową rywalizacją

2017-06-05 16:00:00 (ost. akt: 2017-06-05 15:47:11)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Wpływają kolejne zgłoszenia do plebiscytu na SuperBelfra 2017. Jednym z nich jest kandydatura Igora Nadolskiego, nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Szkotowie.

— Pan Igor Nadolski w swojej pracy odznacza się wielką pasją, zaangażowaniem i kreatywnością. W relacjach z uczniami otwarty, uśmiechnięty, konsekwentny i sprawiedliwy.

Jest pomysłodawcą i organizatorem wielu oryginalnych wydarzeń kulturalno – sportowych w naszej szkole. Należy wymienić m.in.: „Dzień tańca”, „Aktywne pożegnanie lata”, „Rajd Nordic Walking”, „Międzynarodowy Dzień Latawca”, „Szkolny turniej Korfball”, „Zimowy miting lekkoatletyczny”, „Mistrzostwa Szkoły pojazdów sterowanych radiowo”, „Szkolny Turniej Unihokeja”.

Prowadzi z uczniami klas IV – VI zajęcia pozalekcyjne z piłki nożnej w ramach SKS. Rozwija działania promujące prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną. Zainicjował przystąpienie i koordynował na poziomie szkoły projekt pt. „Zachowaj równowagę”, dzięki czemu szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.

Najtrafniej postawę pana Igora oddają słowa, których autorem jest Henry Ward Beecher - „Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga” — czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia.

W młodości rzucał oszczepem

Igor Nadolski przygodę ze sportem rozpoczął już w dzieciństwie. — Pasją zaraził mnie mój nauczyciel wychowania fizycznego, Sławomir Gawerski. Będąc w szkole podstawowej zacząłem jeździć na zawody piłki ręcznej i lekkoatletyki. Po ukończeniu ósmej klasy otrzymałem dwie propozycje kontynuowania nauki - w Szkole Sportowej w Olsztynie, gdzie mogłem trenować piłkę ręczną i w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, w którym miałem okazję doskonalić umiejętności z zakresu lekkoatletyki. Zwyciężyła Warszawa.

Cały czas coś ciągnęło mnie w kierunku sportu — wspomina Igor Nadolski. Testy do liceum zdał z wynikiem pozytywnym, po czym kontynuował przygodę z lekkoatletyką. — Trenerzy ukierunkowali mnie na rzut oszczepem. Udało mi się zdobyć m.in. tytuły mistrza Polski Juniorów Młodszych oraz wicemistrza Polski Juniorów.

Brałem udział w wielu zawodach rangi krajowej i tych organizowanych poza granicami Polski. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego, po czym niestety z powodu kontuzji i problemów zdrowotnych musiałem przerwać swoją karierę sportową. Zainteresowanie tematem jednak w dalszym ciągu pozostało — opowiada Igor Nadolski.

Uczy zdrowej rywalizacji

Przez dwa lata uczył wychowania fizycznego w Technikum Ekonomicznym w Warszawie. — Pochodzę z Dąbrówna. Jest to bardzo malownicza miejscowość. Ze względów ekonomicznych zacząłem szukać swojej dalszej szansy nauczania w rodzinnych stronach. W 2009 roku rozpocząłem pracę w Zespole Szkół w Szkotowie i chyba to, co robię spodobało się innym — mówi nauczyciel.

Podkreśla, że praca z dziećmi daje mu wiele radości. — Cieszę się, gdy widzę postępy u moich podopiecznych. Stawiam na wszechstronność w nauczaniu, staram się proponować coś nowego, chcę zarazić uczniów zdrową rywalizacją. Bardzo lubię swoją pracę, jestem zadowolony, gdy to co robię podoba się dzieciom — przyznaje Igor Nadolski. Organizuje wiele imprez. Sprawdza, które pomysły się przyjmą, te udane na stałe wpisują się do kalendarza wydarzeń.

Nauczyciele i uczniowie
poparli jego kandydaturę

W życiu prywatnym bardzo ważna jest dla niego rodzina. — Jestem szczęśliwym tatą pięcioletniej córki i pięciomiesięcznego synka. Moim hobby jest też gra na gitarze, jednak pasja ta zeszła na drugi plan. Wiem jak ważne jest wychowanie dzieci w pierwszych latach ich życia i to jest teraz moim priorytetem — mówi nauczyciel.

Do plebiscytu został zgłoszony dzięki koledze, Marcinowi Liskowi. — Chciałbym mu bardzo za to podziękować. Zaproponował moją kandydaturę na spotkaniu w gronie pedagogicznym. Podpytał także społeczność szkolną. Dzieci wyraziły swoje zadowolenie. Czuję wsparcie pani dyrektor i innych nauczycieli. Jest mi bardzo miło, że moja praca została doceniona — mówi nauczyciel.

Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017? Wystarczy wysłać e-mail na adres nidzica@gazetaolsztynska.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość, w której się mieści (mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie). Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca 2017 do godz. 12. Głosowanie trwa do 16 czerwca 2017 r. do godz. 23.59. Tytuł SuperBelfra w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazecie Olsztyńskiej” i "Dzienniku Elbląskim".

Zgłoszeni kandydaci:

Jarosław Kosobucki
Jolanta Tomczak
Maria Mielczarek
Małgorzata Sowińska
Igor Nadolski

zl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages