Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Trzy pytania do radnego Marcina Palińskiego

2017-06-01 07:00:00 (ost. akt: 2017-06-01 13:14:48)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z radnym Marcinem Palińskim.

Co udało się zrobić w Pana okręgu wyborczym? Z jakimi problemami boryka się Pan na co dzień?

W obecnej kadencji zostały wykonane dokumentacje na budowę drogi Radomin-Napiwoda, budowę oświetlenia w Niborku Drugim, udzielono również pomocy finansowej na budowę ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ul. Olsztyńskiej do drogi krajowej nr 7 przez Litwinki.

Jako rada miejska przyjęliśmy w tym roku do realizacji budowę oświetlenia w Litwinkach i Bartoszkach oraz modernizację mostu w Niborku Drugim.

Burmistrz obiecał nam wiele inwestycji, m.in: oświetlenie w Waszulkach, świetlicę w Bartoszkach czy budowę drogi Radomin-Napiwoda. Na bieżąco to monitoruję. A jeśli chodzi o problemy i trudności, to wiążą się one właśnie z wykonaniem tych inwestycji.

Radnym jest Pan pierwszą kadencję, jednak Pana tata pracował na rzecz samorządu od lat. Czy miało to wpływ na fakt, że w ogóle Pan kandydował?

Praca w samorządzie to już u nas pewna tradycja rodzinna. Mój tata wiele lat pracował na rzecz lokalnej społeczności jako radny. Mój starszy brat również od lat aktywnie działa w samorządzie, obecnie jest Przewodniczącym Rady Powiatu Ostródzkiego.

Zatem dla mnie przygoda z pracą samorządową rozpoczęła się przy rodzinnym stole, gdzie tata z bratem omawiali bieżące sprawy samorządowo – polityczne. Tam uczyłem się „rzemiosła” rzetelnego i oddanego dla lokalnej społeczności samorządowca.

Tam nauczyłem się tego, by wbrew przeciwnościom realizować cele i zadania, które służą ludziom i tylko im, bez względu na różne układy. Odpowiadając więc wprost na pytanie: tak miało to wpływ.

Czy wiąże Pan swoją przyszłość z samorządem? Jeśli tak, w którym miejscu się Pan widzi ?

Jeżeli moje starania znajdą uznanie wśród mieszkańców, to tak. Widzę się w samorządzie. Mimo iż jest to ciężka i wyczerpująca praca, zdarza się, że często niewdzięczna, to znajduję radość w tym, że mogę zrobić coś dla ludzi, że mogę obserwować to, że dzięki dobrym decyzjom, ludziom żyje się po prostu lepiej. W którym miejscu się widzę? Widzę się jako osobę działającą na rzecz dobra naszych mieszkańców, niezależnie od zajmowanego miejsca.
kama

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (59) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. łogi #2260044 | 188.146.*.* 5 cze 2017 09:51

  P.Szypulski przegrał na wioskach bo sołtysów i wieś miał gdzieś.Kosmala robi to samo.Sołtysi mają w zaleceniach chwalić szefa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. łogi jogi #2260022 | 188.146.*.* 5 cze 2017 09:27

  Pokażcie mi kogoś w radzie bardziej normalnego od Palinskiego-jako człowieka i samorządowca.?????jak znajdziecie to coś z wami nie halo !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Patryk #2259969 | 94.254.*.* 5 cze 2017 08:32

   Nidzica rośnie w siłę tylko trzeba mądrej głowy a ja znam dobre rozwiązania. W końcu źyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Jerzy #2259670 | 88.199.*.* 4 cze 2017 19:26

    Wszystkie mendy przed wyborami zaczynają być aktywne.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Idą wybory #2259633 | 37.47.*.* 4 cze 2017 18:31

    Szwagry coraz bardziej aktywne

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (59)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages