Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Policjant po służbie pomógł staruszce w potrzebie

2017-06-04 13:00:20 (ost. akt: 2017-06-06 14:54:06)

Policjant z Nidzicy od razu zareagował, gdy podeszła do niego zapłakana seniorka prosząc o pomoc w odszukaniu domu. Chwilę później kobieta znalazła się cała i bezpieczna w miejscu zamieszkania.

Do siedzącego w samochodzie funkcjonariusza po służbie podeszła seniorka i zapukała w szybę. Po otwarciu drzwi oczom policjanta ukazała się zapłakana, przestraszona i zdezorientowana kobieta.

Policjant wiedział od razu, że przydarzyło się jej coś złego i zapytał w czym może pomóc. Seniorka powiedziała, że nie wie gdzie jest i nie potrafi znaleźć drogi do domu. Ma zaniki pamięci, a z racji tego, że mieszka samotnie nie ma nikogo, kto mógłby jej w tej sytuacji pomóc. Kobieta nie była w stanie podać żadnych ważnych informacji dzięki którym można byłoby szybko odnaleźć jej dom. Pamiętała tylko imię i nazwisko.

Krzysztof Zajączkowski zaprosił ją do samochodu ponieważ zaczął padać deszcz i zadzwonił pod numer alarmowy z prośbą o przysłanie na miejsce patrolu policji. W międzyczasie policjant pocieszał roztrzęsioną seniorkę i próbował uspokoić. Gdy na miejsce dojechał funkcjonariusze rozpoczęli procedurę ustalenia miejsca zamieszkania 79-latki. Niespełna kilkanaście minut później kobieta cała i zdrowa została odprowadzona do domu.

Krzysztof Zajączkowski pracuje w Ogniwie Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Nidzicy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages