Start już jedną nogą w A-klasie

2017-06-04 13:11:29(ost. akt: 2017-06-04 13:24:02)

W sobotę (3 czerwca) w meczu 28 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica przegrał na własnym stadionie z Kormoranem Zwierzewo 1:2 (1:1)
Walczący o utrzymanie się w Lidze Okręgowej piłkarze Startu Nidzica przegrali swój kolejny mecz z kategorii meczów o ,,życie’’ z Kormoranem Zwierzewo 1:2 i niestety już jedną nogą są w A-klasie.

Początek spotkanie z Kormoranem Zwierzewo pierwsze 15-20 minut był obiecujący. Start grał odważnie, dynamicznie z polotem i przeważał w tym okresie gry. Dobra gra Grzesia Walkiewicza który walczył raz na lewej a raz na prawej stronie sprawiła że po jednym z jego rajdów i podaniu piłki ze skrzydła wchodzący w pole karne rywala Daniel Pawęcki ulokował piłkę w siatce gości dając prowadzenie gospodarzom 1:0.

W 15 minucie wyborną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Kuba Chlewiński który piłkę na 8 metrze posłał wysoko nad porzeczkę bramki Kormorana. Z biegiem czasu to goście ze Zwierzewa zaczęli dochodzić do głosu i w 22 minucie bliski zdobycia gola był Marcin Kasprowicz z Kormorana. Chwilę później faulowany przed polem karnym Startu był Daniel Prejs a wykonujący rzut wolny Marcin Kasprowicz posłał piłkę tuz przy słupku bramki nidzickiego Startu, lecz równie efektowną paradą popisał się Karol Bruzda wybijając piłkę na rzut rożny.

Przewaga gości zwieńczona została sukcesem w 24 minucie kiedy to Krystian Lipiński uderzeniem piłki wprost z rzutu rożnego tak podkręcił piłkę że ta przy biernej postawie całego bloku defensywnego Startu wpadła do bramki Karola Bruzdy. W 30 minucie kolejną ,,setkę’’ dla Startu marnuje Daniel Pawęcki. Jego zbyt lekki strzał nie przysporzył żadnego problemu bramkarzowi Kormorana Arturowi Drozdowi.

Start próbował coś jeszcze ugrać w tej części gry, lecz nic gospodarzom nie wychodziło. Tomek Jaroszewski niecelnie uderzył z dystansu a Kuba Chlewiński ładnym uderzeniem z rzutu wolnego zza linii pola karnego trafił tylko w słupek bramki gości.

Do przerwy był remis w meczu 1:1, a powinni gospodarze prowadzić co najmniej już 3:1 i swobodniej grałoby się w II połowie a tak o wynik który był niepewny walczyć trzeba było do końca spotkania.

Po zmianie Start z początku Start ponownie z lekka przeważał. Daniel Pawęcki ładnie pociągnął piłkę lewą stroną boiska i gdy wchodził już w pole karne rywala został podcięty, lecz nie spotkało się to z reakcją sędziego i kolejna akcja ofensywna została niewykorzystana. 59 minuta i kolejna dobra parada bramkarza Startu Karola Bruzdy który uderzenie Daniela Prejsa wybija na rzut rożny. Ciekawą akcję pokazali goście w 66 minucie kiedy to Łukasz Kalwiński ładnie wrzucił piłkę nad głowami obrońców Startu do Pawła Śnieżawskiego lecz ten był na minimalnej pozycji ofsajdowej. Okazję na zdobycie gola i to taką najpewniejszą ze wszystkich możliwych zmarnował z 83 minucie Szymon Lejtyman, który z 2-3 metrów nie potrafił wepchnąć jej do bramki rywala. Jak gospodarze nie potrafią zdobywać gole to decydujący cios zadali w tym meczu goście. W 85 minucie pada rozstrzygający o losach spotkania gol autorstwa Marcina Kasprowicza z Kormorana i 3 punkty z tego meczu pojechały do Zwierzewa.

Start Nidzica przegrał swój kolejny mecz ligowy. Sytuacja Startu o spadku z ligi jest już praktycznie przesądzona. Nie wiadomo jeszcze ile zespołów spadnie z ligi, uzależnione to jest od wyższych lig. Czy dwa albo trzy a może nawet cztery zespoły z Ligi Okręgowej spadną dowiemy się niebawem. Start ma teraz jeszcze dwa mecze do rozegrania, za tydzień z bezpośrednim rywalem Fortuną Gągławki na wyjeździe i u siebie na zakończenie z Ewingami Zalewo. Mroczno Grodziczno i Fortuna Gągławki grać będą dwa ostatnie swoje spotkania z teoretycznie silniejszymi zespołami w których można byłoby przypuszczać że nie zdobędą już ligowych punktów i przy dwóch zwycięstwach Startu istniałaby nitka nadziei dla naszego zespołu.