Niedziela, 9 grudnia 2018. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

"Ćwiartkę" mają prawie za sobą

2017-06-12 07:00:00 (ost. akt: 2017-06-11 13:57:20)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Trwa przebudowa ulic w naszym mieście. Widoczne są pierwsze efekty prac. Zaawansowanie wszystkich robót wynosi na chwilę obecną prawie 22%.

— Na drodze wojewódzkiej 545 do tej pory wykonaliśmy większość robót rozbiórkowych na ul. Traugutta i Działdowskiej, położyliśmy dwie warstwy nawierzchni bitumicznej na ul. Działdowskiej. Na drodze wojewódzkiej 604 wykonaliśmy rozbiórkę istniejącej nawierzchni na odcinku pozamiejskim, przebudowę na odcinku od Robaczewa w stronę Wielbarka, w tym tygodniu planowane jest układanie nawierzchni bitumicznej.

Wykonaliśmy większość robót rozbiórkowych od Robaczewa do Nidzicy oraz chodniki i zatoki autobusowe w Robaczewie — informuje Monika Froń - Dąbrowska, główny specjalista ds. komunikacja zewnętrznej firmy Skanska.

Zaawansowanie robót sieciowych

Roboty sieciowe na DW545 mają zaawansowanie ok. 24%, a na DW604 ok. 19%. — Na drodze 545- ul Działdowska i Traugutta w znacznym zakresie wykonaliśmy kanalizację deszczową, sanitarną i wodociągową. Zrobiliśmy kanalizację gazową na ul. 1 Maja i w mniejszym zakresie na ul. Działdowskiej i Traugutta.

Sieć elektryczna i telekomunikacyjna została w większości wykonana na ul. Traugutta — mówi Monika Froń - Dąbrowska. Dodaje, że na drodze wojewódzkiej 604 kanalizacja deszczowa jest wykonana w 72%, a pozostałe prace będą wykonywane za dwa tygodnie. Sieć elektryczna ukończona jest w 20%, natomiast telekomunikacyjna w 97%.

Chcą jak najszybciej ,,przerzucić" ruch z Bartoszek na 604

Zapytaliśmy o przeszkody, na które napotykają pracownicy podczas przebudowy, a także o to do kiedy będzie obowiązywał objazd przez Bartoszki. — Do przeszkód, które napotykamy przy przebudowie można zaliczyć odmienne warunki gruntowe od projektu na DW604 i DW545 oraz niezinwentaryzowane sieci teletechniczne, elektryczne, kolizje sieci wodociągowej, sanitarnej i gazowej, które wymagają opracowania projektów dla ich przebudowy oraz przyjęcia nowych rozwiązań projektowych w przypadku odmiennych warunków — tłumaczy Monika Froń - Dąbrowska.

Zapewnia, że mieszkańcy Robaczewa będą mieli wkrótce udrożniony odcinek drogi w stronę Wielbarka i wtedy rozpocznie się przebudowa odcinka od Robaczewa do Nidzicy. — Na chwilę obecna dokładamy wszelkich starań i środków, aby jak najszybciej udrożnić ruch i „przerzucić” go z objazdu przez Bartoszki na DW604 — dodaje Główny specjalista ds. komunikacji zewnętrznej.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. to #2264488 | 83.3.*.* 12 cze 2017 13:34

  do kiedy będzie obowiązywał objazd przez Bartoszki???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages