Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Szlakiem polskich miast - poznaliśmy Toruń

2017-06-06 09:00:00 (ost. akt: 2017-06-05 15:35:33)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Łynie

Jak się robi pierniki? Skąd pochodzi nazwa "Katarzynki"? Czy Wisła naprawdę jest taka długa? Jakim uczniem był Niko Kopernik. Na te i inne pytania uczniowie Szkoły Podstawowej w Łynie szukali odpowiedzi w jednym z najpiękniejszych miast Polski, Toruniu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łynie odwiedzili Toruń.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania najpiękniejszych miejsc na Starówce.

Zobaczyliśmy Krzywą Wieżę, Staromiejski Ratusz, Dom Kopernika, pogłaskaliśmy osiołka i żaby przy fontannie.

Rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, dla większości z nas, był pierwszą podróżą wodną. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się seans „Mój kumpel Niko”, który okazał się astronomiczną , animowaną opowieścią o latach szkolnych Mikołaja Kopernika.

Rozgwieżdżona kopuła toruńskiego Planetarium oraz wspaniała muzyka sprawiły, że zrozumieliśmy dlaczego wielki polski astronom tak fascynował się gwiazdami i niebem.

Ostatnim punktem naszego programu był pobyt w Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się w byłej XIX-wiecznej fabryce pierników należącej do rodziny Weese, która to dała początek dzisiejszej Fabryce Cukierniczej „Kopernik.

W sali wypieku, w której my, czyli muzealni goście, pod opieką „toruńskiej piernikarki”, przygotowaliśmy w tradycyjny sposób historyczny dekoracyjny piernik, który po upieczeniu zabraliśmy ze sobą.

W wycieczce oprócz nas, czyli pięćdziesięciorga uczniów wzięło udział sześcioro rodziców , gdyż współpraca rodzic- uczeń -nauczyciel jest dla nas codziennością, bez względu na otrzymany certyfikat „Szkoła Współpracy”.
szkołaPolub nas na Facebooku:

Źródło: LYNA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages