Nidziccy seniorzy zdobyli 4 puchary

2017-06-09 08:00:00(ost. akt: 2017-06-09 08:45:14)

Autor zdjęcia: UTW

Nidziccy studenci III wieku wzięli udział w Warmińsko-Mazurskiej Senioriadzie, czyli wojewódzkich zawodach sportowych studentów uniwersytetu III wieku, które odbyły się w Ełku.
Nidziccy studenci III wieku wzięli udział w Warmińsko-Mazurskiej Senioriadzie, czyli wojewódzkich zawodach sportowych studentów uniwersytetu III wieku, które odbyły się w Ełku. To duża impreza sportowa, w której w tym roku wystartowało 200 zawodników. Z nidzickiego uniwersytetu wystartowało 5 zawodników.

Zawody rozgrywały się w 11 dyscyplinach sportowych. Nidziczanie kilka razy stawali na podium. Bożena Busz zdobyła I miejsce w suchych wiosłach, a Basia Staszewska zdobyła III miejsce. W kategorii mężczyzn Grzegorz Busz zajął miejsce III.

Natomiast w kajakach na czas para Bożena Busz i Grzegorz Busz zdobyli miejsce II. — Była wspaniała atmosfera i ostra rywalizacja sportowa — mówi Bożena Busz. Dodaje, że nidzickim zawodnikom przyszło walczyć z zawodnikami, którzy biorą udział w Mistrzostwach Europy.

— My nie trenowaliśmy przed, bo dość późno dowiedzieliśmy się, jakie będą na zawodach dyscypliny sportowe — dodaje pani Bożena. Z wyników nasi zawodnicy są zadowoleni.