Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

„Kręci mnie bezpieczeństwo” - dzielnicowy szkolił wychowawców świetlic

2017-06-07 15:11:21 (ost. akt: 2017-06-07 15:14:48)

Jakie zasady obwiązują rowerzystów, w co powinien być wyposażony sprawny rower oraz jak bezpiecznie powinna poruszać się kolumna rowerzystów? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadał w czasie szkolenia wychowawców świetlic wiejskich dzielnicowy st. asp. Janusz Kawka.

Dzisiaj ( 7 czerwca ) o godz. 11.00 z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy odbyło się szkolenie dla wychowawców świetlic socjoterapeutycznych i środowiskowych z terenu gminy Nidzica.

Idea tego przedsięwzięcia narodziła się razem z zaplanowaniem aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży uczęszczających na świetlice oraz ich rodzin.

Wycieczki rowerowe to świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu z rodziną i znajomym. Wyprawy w plener mogą dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń i przeżyć oraz dać wiele radości.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo uczestników na to spotkanie został zaproszony st. asp. Janusz Kawka – dzielnicowy rejonu II miasta Nidzica.

Policjant w czasie prelekcji szeroko przedstawił zainteresowanym przedmiotową tematykę oraz udzielał cennych wskazówek i porad na temat bezpiecznego korzystania z dwóch kółek. Przypomniał o podstawowych prawach i obowiązkach rowerzystów.

Zwrócił też uwagę na bardzo ważny element jakim jest dobry stan techniczny jednośladu oraz ogromnej roli jaką odgrywają w elementy odblaskowe oraz używanie kasków i ochraniaczy. Dzielnicowy promował pozytywne postawy w ruchu drogowym zarówno wśród rowerzystów, pieszych jak i kierowców.

Szkolenie to miało na celu podwyższenie wiedzy i kompetencji wychowawców świetlic z gm. Nidzica z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy.
Działania te wpisują się do ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa m. in. rowerzystów.
kpp

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages