środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Dzień Dziecka w Sejmie

2017-06-08 18:00:00 (ost. akt: 2017-06-08 14:51:45)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Dwie drużyny z Zespołu Szkół Nr 2 w Nidzicy reprezentowały nasze województwo podczas obrad XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Już od 23 lat z okazji Dnia Dziecka Sejm RP we współpracy z IPN, MEN i ORE organizuje obrady młodych posłów.

Weronika Madyś i Patrycja Kowalska oraz Dominika Cendrowska i Mikołaj Sieciński przygotowali wysoko ocenione projekty o lokalnych bohaterach i miejscach związanych z totalitaryzmem. 29 maja z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego uczniowie otrzymali akty nominacji na posłów.

Następnie 31 maja wyruszyli do Warszawy, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzali prawobrzeżną część stolicy trasą wokół “Czterech Śpiących”. Kolejnego dnia, po wejściu do Sejmu na słynnej ulicy Wiejskiej, spotkali się z klubami poselskimi w Sali Kolumnowej.

Mieli tam możliwość poznać dorosłych posłów oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. O godzinie 10 rozpoczęło się posiedzenie XXIII sesji SDiM, które otworzył marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Przemówili również goście: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, prezes IPN Jarosław Szarek a także Sekretarz Stanu w MEN Marzena Machałek.

Posłowie i posłanki zadali pytania wiceminister edukacji, a w dalszej części posiedzenia dyskutowali nad projektem uchwały i prezentowali swoje poglądy. Najbardziej ekscytującym elementem obrad było głosowanie, podczas którego gimnazjaliści i licealiści przegłosowali poprawki i całą uchwałę zwykłą większością głosów.

Uczniowie zapewniają, że gdyby tylko mieli taką możliwość, bez zastanowienia wzięliby po raz kolejny udział w tym projekcie, dzięki któremu mieli okazję na choć jeden dzień zostać posłami i poznać wielu ciekawych ludzi.

Weronika MadyśCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages