środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Rok znęcał się nad konkubiną. Jej cierpienia przerwał asystent rodziny

2017-06-09 14:34:31 (ost. akt: 2017-06-10 11:09:32)

Autor zdjęcia: kpp

3 miesiące bezwzględnego aresztu to kara jaka spotkała 30-letniego Krzysztofa K. Mężczyzna od ponad roku znęcał się nad swoją konkubiną i groził jej pozbawieniem życia. Asystent rodziny o sprawie powiadomił prokuraturę. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów, do których się nie przyznał.

Przez ponad rok, mieszkanka powiatu nidzickiego była bita przez konkubenta. Jej cierpienia przerwał asystent rodziny, który podejrzewając przemoc w rodzinie zaalarmował prokuraturę.

Do pierwszego zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. W czasie spotkania towarzyskiego doszło między nimi do sprzeczki. Krzysztof K. uderzył kobietę butelką w głowę. Tylko szybka interwencja osób postronnych spowodowała, że kobieta uniknęła kolejnych ciosów.

Poszkodowana z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Po wyjściu z placówki medycznej pojechała do domu, gdzie po niedługim czasie pojawił się 30-latek, który bez powodu zaczął ją ponownie bić i kopać po całym ciele. Następnie zabrał kobietę do samochodu i odjechał. Rodzina zgłosiła jej zaginięcie, a policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania.

Na drugi dzień, kryminalni zatrzymali mieszkańca gminy Olsztynek. 30-latek usłyszał wtedy 4 zarzuty m.in. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu popełnionego w ramach recydywy (wcześniej odbywał karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności m.in. za groźby i pobicie).

Mimo tych upokarzających sytuacji, kobieta w prokuraturze nie chciała zeznawać przeciwko konkubentowi i konsekwentnie odmawiała składania wyjaśnień.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do nidzickiego sądu w marcu 2017 roku.

W maju br. do asystenta rodziny dotarły niepokojące sygnały o tym, że kobieta ponownie została pobita. Nie zwlekając, pracownik instytucji pomocowej natychmiast powiadomił prokuraturę, która wszczęła postępowanie.

Pomimo zastosowanego przez prokuratora zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, w nocy 14 maja, 30-latek kolejny raz pobił kobietę. Mężczyzna po wyjściu z domu dodatkowo wyładował swoją złość na przypadkowym mieszkańcu wsi oraz na stojącym nieopodal samochodzie. W aucie powybijał szyby oraz pogniótł karoserię. Starty zostały oszacowane na kwotę blisko 3 tys. zł. Gdy właściciele auta próbowali interweniować, Krzysztof K. groził im pobiciem.

Wczoraj (08.06.17r), na wniosek prokuratora, nidziccy kryminalni zatrzymali Krzysztofa K.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi, 5 zarzutów m.in. znęcania się, dwukrotnego pobicia, zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych. Część tych zarzutów sprawca popełnił w ramach recydywy oraz o charakterze chuligańskim. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dzisiaj nidzicki sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności.

: Pamiętaj!

Przemoc może przybierać różne formy. O przemocy fizycznej mówimy, gdy sprawca uderza, kopie, popycha, dusi, o przemocy seksualnej, gdy wymusza się pożycie seksualne lub angażuje się dziecko w aktywność seksualną, natomiast przemoc psychiczną charakteryzuje wyśmiewanie, szydzenie, kontrolowanie drugiej osoby lub np. stałe jej krytykowanie. Przemocą jest również niezaspokajanie potrzeb biologicznych i psychicznych osób, za które jesteśmy odpowiedzialni, a także ograniczanie dostępu do wspólnego konta bankowego lub wydzielanie funduszy dla współmałżonka.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej!!!


kpp

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jak nazwać #2266770 | 88.199.*.* 15 cze 2017 22:32

  mężczyznę który bije kobietę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Juz do Przesady ! #2263714 | 93.231.*.* 11 cze 2017 01:21

   Po trzech miesiacach wyjdzie z Kicia , i nastepnie Kobiete pobije , tak jak to czynil juz ponad Rok ! Zamiast zamknac Smoroda w Kiciu i niech tam Gnije , bo taki juz sie rozumu nigdy nie nauczy ! Tylko jeszcze jedno mnie dziwi , Dlaczego ta Kobieta nadal z nim utrzymoje kontakt , widocznie lubi byc Bita Albo ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Paweł #2263451 | 88.199.*.* 10 cze 2017 11:45

   Typowe jest to że ofiary sie boją i nie chcą zeznawać i to jest głupotą nie można dać sobą pomiatać przez jakiegoś pojeba z PGR swoją drogą tymczasowy areszt powinien byc zastosowany już przy pierwszym zdarzeniu a nie jak ten kretyn ponownie zaczął ponownie wytrzasac łapy nad swoją ofiarą

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. kryminalni #2263434 | 89.228.*.* 10 cze 2017 11:01

   hehe zlodzieje sie smieja

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages