Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Mogłem zostać kolejarzem

2017-06-14 19:00:00 (ost. akt: 2017-06-14 13:20:21)

Ostatnim zgłoszonym nauczycielem jest Piotr Kościjańczuk z nidzickiej Dwójki. W piątek o północy kończymy głosowanie.

— Pan Piotr Kościjańczuk jest nauczycielem historii i informatyki w Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy. W swojej pracy odznacza się wielką pasją i kreatywnością. W pracy z uczniami tolerancyjny, motywujący do nauki, cierpliwy i zawsze uśmiechnięty. Uczniowie zawsze mogą liczyć na jego pomoc i zrozumienie.

Jest organizatorem wielu wycieczek i imprez szkolnych. Uczniowie ZS nr 2 w Nidzicy to "szczęściarze", że mają takiego nauczyciela — czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia.

To nie był oczywisty wybór


W przyszłym roku Piotr Kościjańczuk będzie obchodził 30-lecie swojej pracy nauczycielskiej, jednak przy wyborze ścieżki edukacyjnej fakt, że pójdzie tą drogą nie był wcale taki oczywisty.

— Po liceum nie miałem jeszcze sprecyzowanych planów. Trzeba było zwiewać przed wojskiem i wybrałem technikum kolejarskie. Wspominając te czasy, myślę sobie czasami, w chwilach zwątpienia, a mogłem zostać kolejarzem i komu by to przeszkadzało — śmieje się nauczyciel. Zwyciężyło studium nauczycielskie.

— Zacząłem realizować się jako nauczyciel plastyki. Odkrywałem pasję rysowania i malowania. Moje zamiłowanie do tego zawodu rozwijało się latami — przyznaje Piotr Kościjańczuk. Po ukończeniu studium, przybył do Nidzicy i rozpoczął pracę w szkole w Rączkach.

Przepracował 27 lat, ostatnie 4 pełniąc funkcję dyrektora szkoły. — Na każdej przerwie bądź podczas wolnej godziny grałem z chłopakami w piłkę nożną. Były to lata 90. przepełnione radością i przeświadczeniem, że praca w szkole to jest to, co chciałbym robić w życiu. Chwilę zwątpienia miałem dopiero jako dyrektor szkoły. Czułem w sobie za dużo sprzeczności. Chciałem wrócić do pracy przy tablicy — wspomina nauczyciel.

Przyznaje, że szkoła to dla niego drugi dom. — Lubię pracę z uczniami, razem przeżywamy sukcesy i porażki. Staram się pomagać swoim wychowankom, wspierać i zarażać pozytywną energią. Pracuję w fantastycznej szkole, mam super klasę gimnazjum, mogę się wszechstronnie realizować.

Moją pasją jest tworzenie strony internetowej szkoły. Praca z dziećmi to coś fantastycznego, to takie odmładzanie się, człowiek czuje siły witalne. Nigdy w życiu nie zamieniłbym jej na nic innego — zapewnia Piotr Kościjańczuk. W wolnym czasie aktywnie wypoczywa. Lubi jazdę na rowerze i pracę na działce, swoich 3 arach szczęścia.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages