Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Nie ma spraw łatwych

2017-06-18 10:00:00 (ost. akt: 2017-06-16 13:56:36)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Elżbieta Brodacka jest sołtysem Łyny od 2007 roku. Jest również strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łynie. Pani Ela przyznaje, że pożaru jeszcze nie gasiła, ponieważ do tego zbierają się panowie, ale pierwszą wizytę w budynku strażnicy pamięta do dzisiaj.

Swoje sołtysowanie rozpoczęła od zmian w wiosce. Oznakowano drogi, zbudowano wiatę przystankową, postawiono kosze na śmieci. Sołtys reprezentuje wieś na zewnątrz, występuje w jej sprawach podczas obrad sesji gminnej w Nidzicy, pomaga mieszkańcom w załatwianiu spraw.

— Najtrudniej jest wyjaśnić ludziom, że nic nie dzieje się z dnia na dzień i na rozwiązanie niektórych problemów czy spraw trzeba poczekać — mówi. Dodaje, że nie ma spraw łatwych. — Jedne wymagają ścisłej współpracy z radą, inne z parafią, a kolejne z mieszkańcami — wyjaśnia.

Praca sołtysa ma jednak i przyjemne strony. —Satysfakcję sprawia mi integracja mieszkańców, zwłaszcza młodzieży i dzieci. Z Radą Sołecką i mieszkańcami wspólnymi siłami pomagamy w świetlicy wiejskiej, biorąc udział w różnych projektach — dodaje. Cieszy się, że młodzi ludzie aktywnie włączają się w życie wsi. Piszą projekty i realizują je. Po prostu działają.

— Chcą zmieniać nie tylko wizerunek wsi, ale też życie w niej — wyjaśnia pani Ela. Nie narzeka na współpracę z mieszkańcami, którzy angażują się i biorą udział w różnych imprezach. Sołtys Elżbieta Brodacka jest również strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łynie. Przyznaje, że pożaru jeszcze nie gasiła, ponieważ do tego zbierają się panowie, ale pierwszą wizytę w budynku strażnicy pamięta do dzisiaj.

— Poszłam tam z panią Męzińską, żeby uzyskać zgodę strażaków na skorzystanie z konta OSP w celu realizacji projektu "Z nauką za pan brat", a krótko po tym wstąpiłam w szeregi straży pożarnej — wspomina. — Jolanta Męzińska także jest druhną OSP, przez parę lat z pomocą doświadczonych druhów strażaków miałyśmy drużynę młodzieżową OSP wiek od 9 do 16 lat. Czasami brali udział w zawodach młodzieżowej OSP— dodaje.

Lubi przyrodę, chętnie biega, interesuje się sportem, koszykówką piłka nożną i .. szydełkuje, robi na drutach. Uwielbia gotować no i jeść, najlepiej codziennie coś nowego i dobrego. Czas wolny, którego nie wiele, spędza z rodziną. Jest otwarta na wszystko i wszystkich.

roz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages