Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Z TalentowiSKO Jedynka osiągnęła wszystko! – Jesteśmy pierwsi w Polsce!

2017-06-18 13:23:29 (ost. akt: 2017-06-18 13:26:59)

Autor zdjęcia: Szkoła

Wygraliśmy, mamy I miejsce w Polsce! Nasze hasło, okazało się prorocze. Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Nidzicy wygrało w konkursie "Spółdzielnia dobrych serc".

W poniedziałek 12 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie ogłoszono zwycięzców etapu krajowego konkursów Programu TalentowiSKO.

Znaleźliśmy się na tej uroczystości dzięki zwycięstwie w etapie regionalnym. Do tegorocznej edycji konkursów przystąpiło ponad 25 000 uczniów z blisko 200 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz niespełna 60 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Poziom prac był wysoki, a rywalizacja zacięta, co podkreślił przewodniczący Jury – Zdzisław Kupczyk – Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości. Projekty oceniali naukowcy i praktycy z dziedzin ekonomii i przedsiębiorczości.

Podczas uroczystości dzieci i opiekunowie SKO odebrali czeki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci, opiekunów SKO i przedstawicieli banków spółdzielczych, którzy przybyli na uroczystość była wizyta na PGE Narodowym i wycieczka trasą „Piłkarskie emocje”. Dzieci obejrzały m.in. szatnie dla piłkarzy i sale konferencyjne dla mediów.

Naszą szkołę na uroczystości w Warszawie reprezentowali: koordynator projektu Anna Czarzasta, uczniowie gimnazjum – Kinga Kosińska i Jakub Rogoziński oraz przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Nidzicy: Ewa Stasiukiewicz i Sylwester Kolankowski.

Nasza radość i zaskoczenie były ogromne. Wzbudziliśmy niemałą sensację zwyciężając przy pierwszym podejściu, bo jak się okazało większość nagrodzonych szkół, już od kilku lat stawała do konkursu i była uczestnikami Talentowiska.

Nieco onieśmieleni pozowaliśmy do zdjęć i udzielaliśmy wywiadów, opowiadając o naszych działaniach i przedsięwzięciach, dzięki którym udało nam się zarobić 20 tys. zł. które zostaną przeznaczone na remont auli w ZS nr 1.

Przystępując w październiku do projektu TalentowiSKO byliśmy pełni nadziei, ale też obaw, czy damy radę, czy nasza młodzież, rodzice i nauczyciele podejmą trud i będą ze sobą współpracować.

Towarzyszył nam zapał, głowy były pełne pomysłów, a z każdym kolejnym miesiącem rodziły się nowe. Podczas marcowego finału „W świecie filmu i teatru” udowodniliśmy, że w jedności siła, że mamy wspaniałą, kreatywną i chętną do działania młodzież, że wychowawcy potrafią bawić się i działać razem z uczniami, że nie ma między nami rywalizacji, za to jest poczucie jedności i wspólnoty.

Cieszymy się bardzo z wygranej, ale za największy sukces uważamy to, że dzięki Talentowisku gimnazjaliści z Jedynki autentycznie i całym sercem zaangażowali się w projekt, że się zintegrowali, że potrafili bawić się, pracować na rzecz innych, że nie pozostali obojętni na otaczającą ich rzeczywistość.

Sukcesem jest też to, że mogliśmy liczyć na Rodziców, na ich wsparcie i zrozumienie, na otwartość i pomoc ze strony władz miasta, wielu instytucji i przedsiębiorców.
Koordynatorem Talentowiska była Anna Czarzasta przy współpracy Beaty A. Dąbrowskiej i Janusza Chodkowskiego.

szkołaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BANK WABANG #2268504 | 18 cze 2017 21:21

  co ma to wspólnego ze szkołą z poziomem nauczania ,wynikami w nauce .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages