Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Trzy pytania do radnego Krzysztofa Skurczyńskiego

2017-07-06 07:00:00 (ost. akt: 2017-07-05 21:24:36)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z radnym rady powiatu Krzysztofem Skurczyńskim

Jak długo jest Pan radnym? Co udało się Panu przez ten czas osiągnąć?

Radnym jestem już trzecią kadencję. Kiedy starostą był Ludwik Ekiert zabiegałem o wybudowanie drogi z Niborka II do Źródeł Rzeki Łyny. Ponadto wychodziłem z inicjatywą utworzenia przejść dla pieszych przy ul. Nowomiejskiej i Warszawskiej.

Za kadencji starosty Grzegorza Napiwodzkiego zgłaszałem interpelacje podczas komisji o dokończenie chodników na ul. Nowomiejskiej i w Piątkach. Pieniądze zostały zdobyte przez powiat, jednak aktywnie o realizację tych zadań walczyłem.

Czy organizuje Pan spotkania z mieszkańcami z Pana okręgu wyborczego, podczas których słucha Pan ich problemów, przekazuje ważne dla nich informacje?

Co prawda nie organizuję spotkań ani zebrań z mieszkańcami, ale cały czas mam z nimi kontakt. Ostatnio byłem zaproszony na Dzień Dziecka do Żelazna. Podczas festynu rozmawiałem z mieszkańcami na różne tematy. Często bywam w Łynie, Wietrzychowie, Napiwodzie czy Zagrzewie.

Słucham o problemach mieszkańców. Często dzwonią do mnie w sprawie drogi Siemiątki- Zagrzewo. Bardzo dobrze układa mi się współpraca z Jackiem Dłuskim, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg, dlatego problem rozwiązywany jest w przeciągu kilku dni. Mieszkańcy dziękują mi, a ja te podziękowania przekazuję dyrektorowi. W każdym problemie naprawdę staram się pomóc.

Podczas sesji powiatowych często porusza Pan sprawy gminy Nidzica, na które radni powiatowi nie mają wpływu. Dlaczego nie wybierze się Pan na sesję rady miejskiej lub nie załatwi spraw bezpośrednio w urzędzie?

Nie jest tak, że nie staram się załatwiać tych spraw bezpośrednio. Wystąpiłem z pismami do dwóch gazet, by burmistrz mógł odpowiedzieć publicznie na moje pytania. Ponadto byłem w urzędzie z pismem w sprawie basenu.

W ostatnim roku kadencji zamierzam chodzić na sesje rady miejskiej i w obliczu kamer wytykać kłamstwa.


zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wstydu nie masz #2287499 | 188.146.*.* 16 lip 2017 12:03

  Że tacy ludzie jeszcze chodząbpo po Nidzicy.Wstydu to wy nie macie za grosz. I jeszcze się wymądrzający.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Panie Viktorze #2281759 | 88.199.*.* 8 lip 2017 18:40

  Ne podszywaj się pod Rozdroże kłamco z Rozdroża nikt nie jest taki głupi jak ty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rozdroże #2280964 | 213.184.*.* 7 lip 2017 16:34

  Co za banialuki. Radny powiatowy ma się udzielać tylko na sesjach radny powiatu? Nie znacie prawa. Radny Skurczyński jest również mieszkańcem Gminy i może sobie chodzić na sesję i nie chodzić i pytać w trybie informacji publicznej, o co tylko chce. Nawet jak by nie mieszkań to może. Władza boi się aktywności mieszkańców i tyle a miało być tak transparentnie i miało być tyle konsultacji społecznych! Żenada!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gratuluję #2280961 | 213.184.*.* 7 lip 2017 16:29

  Gratuluje Panie Krzysztofie, że ma pan u naszej nowej władzy tylu wrogów, widać, że się Pana pytań i aktywności boją! Jezu ile tu jadu, a burmistrz taki chrześcijanin! Powodzenia i zdrowia!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Panie "Nosek" do dzieła . #2280643 | 93.105.*.* 7 lip 2017 08:51

   Pan OJ ma dużo racji tak naprawdę czym ten człowiek sie zajmuje ? ZOZ wiele do zrobienia np osrodek zdrowia jak dla ludzi niepełnosprawnych gabinety są na pietrze a gabinety przychodni na dole w korytarzyku ciasnota na górze duzy przestrzenny hol ale tam gabinet ma tylko mąż dyrektor ZOOZ , niestabilna szkoła w Jagarzewie , Boiska do zajęć sportowych na Wyborskiej tragedia , drogi na wsiach dziury zaniedbane ,gabloty na wsiach obskurne tam gdzie pan zaklejał plakaty wyborcze , jakieś przekręty w Ośrodku praktyk zawodowych na Wyborskiej. Problemów bez liku czepiasz się Pan Burmistrza Nidzicy nic nie mówisz o Kozłowie .Do Radomina dziury w asfalcie .Jak wygląda sprawa pomoc rodzinie pod nowym kierownictwem , Parking przed szpitalem nie zrobiony .Radny nie powinien być dłużej radnym jak trzy kadencje , bo następuje` zmęczenie odpocznij człowieku .Myslisz że jak zmieni sie burmistrz znów będziesz w ratuszu chyba nie

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (28)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages