Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Trzy pytania do radnego Andrzeja Bróździńskiego

2017-07-12 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-12 09:40:24)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z radnym rady powiatu Andrzejem Bróździńskim

Jakie według Pana są najważniejsze sprawy do załatwienia w powiecie nidzickim?

Źle kojarzy mi się słowo „załatwienie” uważam, że radny nie „załatwia”, a składa wnioski, interpelacje, zapytania i realizuję swój program wyborczy. Obecnie, moim zdaniem najważniejsze sprawy to rozbudowa szpitala i wpisanie go w rządowy program „Sieć Szpitali„; utrzymanie Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie, wykonanie obwodnic Nidzicy oraz remont i budowa dróg powiatowych.
Zobacz także: Plus dla Alicji Hołubowicz, minus dla Stanisława Kazimierskiego Plus dla Alicji Hołubowicz, minus dla Stanisława Kazimierskiego Teraz możecie oceniać swoją władzę przez cały rok. Uważacie, że radny, wójt czy burmistrz pracują dla dobra ogółu? Stawiacie "TAK". Nie realizują swoich...


W jaki sposób komunikuje się Pan ze swoimi wyborcami? Jak przekazuje im najważniejsze informacje dotyczące powiatu i Pana pracy, jako radnego?

Jako osoba, która prowadzi działalność gospodarczą mam bezpośredni kontakt z mieszkańcami, a więc rozmawiam z wyborcami i przekazuję im informacje dotyczące powiatu czy też województwa. Ponadto, jako członek Prawa i Sprawiedliwości w każdy wtorek w godz. od 17 do 18 pełnimy przemiennie z członkami PiS dyżury w biurze przy ul. Słowackiego. Osobiście, jako radny, brałem udział w wielu spotkaniach organizowanych przez mieszkańców powiatu. Stąd, też moje interpelacje, pytania i zgłoszone wnioski na komisjach i sesjach rady powiatu.

Jest Pan nauczycielem w placówce oświatowej prowadzonej przez powiat. Czy nie widzi pan tu konfliktu interesów? Przykładem może być sprawa, w której wystąpił Pan przeciwko CKP?

Tak, pracuję również, jako nauczyciel w ZSZiO w Nidzicy, dla której organem prowadzącym jest powiat. Ustawa o samorządzie nie zabrania pracownikom jednostek organizacyjnych powiatu, pełnić funkcję radnego z wyjątkiem dyrektorów tych jednostek. Uważam, że w każdej radzie gminy, powiatu, czy też sejmiku województwa powinni być reprezentanci wszystkich grup zawodowych, żeby przekazywać fachową wiedzę oraz przedstawiać problemy tej grupy.

Każdy obywatel RP, a tym bardziej radny, jeżeli posiada wiedzę o łamaniu prawa ma obowiązek poinformowania o tym fakcie odpowiednie organy. A więc jako radny rady powiatu pisemnie poinformowałem Zarząd Powiatu oraz radę powiatu o niewłaściwej formie zawierania umów przez dyrektora CKP w Nidzicy z nauczycielami, którzy realizują podstawę programową na kursach zawodowych dla młodocianych pracowników.

Po odrzuceniu mojej interpelacji sprawę skierowałem do PIP w Olsztynie. Pracownik PIP w protokole pokontrolnym zalecił dyrektorowi CKP zawieranie umów o pracę, a nie umów zlecenia i wypłacanie wynagrodzenia nauczycielom zgodnie z ich stopniem awansu zawodowego. W „ nagrodę” od tego czasu dyrektor CKP przestał ze mną zawierać umowy na prowadzenie zajęć na kursach. I tu nasuwa się pytanie, czy warto było? Tak, warto było. Uważam, że taka jest właśnie rola radnego.

roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czy to k...wa prawda #2287505 | 88.199.*.* 16 lip 2017 12:11

  Jak to prawda z tym ZUSem to na czeka starosta ? Przecież jakby był uczciwy to jaka oszczędność dla szkoły a tak zysk do kieszeni i jeszcze dieta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prawy i sprawiedliwy #2287489 | 188.146.*.* 16 lip 2017 11:47

  Pytanko bracie: prowadzisz prywatę a kto płaci ZUS ty czy szkoła za ciebie czyli my mieszkańcy. Jak jesteś uczciwy to płać jak uczciwy obywatel prowadzący działalność a w szkole na umowę. Bo to co robisz moim skromnym zdaniem jest nieuczciwe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Hej #2286900 | 15 lip 2017 12:50

   Kiedy zapanuje porzadek w ośrodku zdrowia on był kiedyś budowany dla organizacji gabunetow lekarskich dla wygody mieszkanców a co jest punkt usługowo handlowy , w górnym przestrzennym holu gabinet lekarski ma lekarz mąż dyrektor ZOZ i bardzo dobrze a dlaczego pozostałe gabinety mieszczczą się w małym dolnym korytarzyku , ciasnym brudnym ludzie siedzą w ciasnocie . Czas zmienic.

   Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Głupi jak Viktor #2286861 | 88.199.*.* 15 lip 2017 11:31

    Chyba zainteresowany całą noc minusował wpisy mieszkańców . A wystarczy naprawić dziurawe powiatowe drogi czyli wziąć się do roboty, przecież macie nadwyżkę budżetową. Na co czekacie panie Andrzeju. Czy pan naprawdę nas olewa i ma w d...ie ? A może pan nie umie rozmawiać z innymi radnymi bo czuje się pan pierwszego sortu a ich uważa za drugi sort. A pan Skurczyński też nie kiwnie palcem w celu remontu drogi do Bartoszek. Po co wy tam jesteście panowie, no po co ? Dla diety ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Nidziczanka #2286091 | 188.146.*.* 14 lip 2017 07:38

    1. Dlaczego jest pan tak źle postrzegany ? 2. Dlaczego jest pan nie skuteczny i nie dotrzymuje pan obietnic wyborczych ? 3. Kiedy powiat zrobi drogi: Grzegórzki-Bartoszi, Bartoszki-Nidzica,parkingi przy szpitalu i ulice w Nidzicy? Konkretnie bez kłamstwa proszę odpowiedzieć mieszkance.

    Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (15)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages