środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Bieg choć uliczny był bardzo intensywny i wyczerpujący

2017-07-04 10:24:15 (ost. akt: 2017-07-04 10:29:13)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Ciechanów ma piękne i długie tradycje sportowe. Corocznie organizuje się tu kilkanaście imprez biegowych. Jedną z nich jest „Ciechanowska Piętnastka”, która doczekała się już 37. edycji.

Celem imprezy, oprócz popularyzacji biegów masowych na Mazowszu, było wyłonienie Drużynowego Mistrza Polski Ognisk PTTF.

1 lipca reprezentacja drużyny „Nidzica Biega” zawitała właśnie na mazowieckiej ziemi. Czworo nidzickich zawodników, Ewa Lisek, Piotr Krzywieński, Artur Szczepkowski i Arkadiusz Prusik postanowiło zmierzyć się z tym nietypowym dystansem. Dla Artura i Piotra był to sprawdzian przed wrześniowym debiutem w półmaratonie. Odpowiednią motywację i oprawę logistyczną zapewniła towarzysząca Bożena Żbikowska.

Trasa biegu od miejscowości Władysławowo przez Opinogórę Górną po Ciechanów została wyznaczona tak, by najwłaściwiej wyeksponować walory turystyczno-historyczne Północnego Mazowsza. Na linię startu zawiozły zawodników autokary. Już podczas tej krótkiej podróży dało się odczuć pełną pozytywnego napięcia, iście sportową atmosferę. Duszna lipcowa pogoda z towarzyszącym porywistym wiatrem na dłuższym niż zazwyczaj dystansie biegowym sprawiły, że bieg choć uliczny był bardzo intensywny i wyczerpujący.

„Piętnastka” okazała się jednak szczęśliwa dla nidziczan. Ewa Lisek jako druga wśród kobiet przekroczyła metę z czasem 1:03:15. Zdobyła również I. miejsce w Kategorii K-30. Piotr Krzywieński pokonał dystans w 1:07:47 i zajął 11. Lokatę w M-40. Piotr wbiegł na metę jako 37. zawodnik open, za co został uhonorowany nagrodą specjalną – „Pucharem dla 37. zawodnika w 37. edycji biegu”.
Tuż po Piotrze rywalizację ukończył Artur Szczepkowski z czasem 1:11:24 (17. Miejsce w M-40) oraz Arek Prusik z czasem 1:19:59.

Lokalny bieg w nowym miejscu ze świetną sportową atmosferą i dobrą organizacją pozostanie w naszej pamięci jako pozytywne doświadczenie i jako kolejny krok ku dłuższym dystansom.

E.L.
Fot. Bożena Żbikowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: NidzicaBiega

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NNI #2296076 | 27 lip 2017 08:19

    Świetnie Nidzica biega tak dalej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages