Górska piątka

2017-07-04 16:00:00(ost. akt: 2017-07-04 12:03:59)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

W nieodległej gminie Rybno, na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego znajduje się niewielka osada, otoczona majestatycznym lasem - Kopaniarze. Cicha okolica, której spokój odzwierciedla się w zrównoważonej tafli Jeziora Tarczyńskiego na jeden dzień zmieniła się w gwarną i radosną przystań dla entuzjastów aktywnego trybu życia.
Nieskażony cywilizacją bardzo pagórkowaty teren został wybrany jako miejsce rozegrania rywalizacji górskiej na dystansie 5 km. I z taką wymagającą trasą postanowili powalczyć zawodnicy "Nidzica Biega".

Wieś podjęła biegaczy całą swoją szczerą gościnnością i oczarowała folklorem. Przybyłych powitało zacne grono włodarzy - senator, wójt i sołtysi okolicznych wsi. W takiej atmosferze łatwiej było znieść trudy nierównych leśnych ścieżek, z podłożem wilgotnym i ruchomym, opatrzonym tu i ówdzie okienkami kałuż oraz stromych podbiegów i gwałtownych zbiegów. Tym bardziej radował wszystkich na mecie tak trudno zdobyty medal.

Radość z biegania wyraziła się w pełni w sukcesach nidziczan. Najszybszy był Paweł Jabłoński, który zdołał "złamać" 20 minut na takiej ciężkiej trasie. Barbara Jeszko osiągnęła najwyższą lokatę wśród naszych kobiet i zajęła 5. miejsce w Open. Na pierwszym miejscu podium w K-45 triumfowała Alicja Mielczarek. Zuzanna Śliwka cieszyła się z 2. miejsca w K-25, natomiast Edyta Dzido była 3. w K-55. Waleczny Kamil Olszewski uplasował się na 2. miejscu w M-25. Jedyny nasz młodzieżowy reprezentant, Kacper Żbikowski zajął 3. miejsce w grupie 10-16 lat.

Drużynowo "Nidzica Biega" zajęła siódme miejsce.Tuż po biegu tradycyjne już ciasto przygotowane przez Bożenkę Żbikowską, skonsumowane we wspólnym gronie, szybko zregenerowało siły teamu.

Wszyscy pomarańczowi zgodnie przyznają, że była to udana impreza, która wzbogaciła ich w cenne doświadczenia i pokazała, że biegacz musi być przygotowany na różne wyzwania.

Paweł Jabłoński - 19:48 (5. M-45),
Kamil Olszewski - 20:45 (2. w M-25),
Artur Szczepkowski - 23:07 (14. w M-45),
Arkadiusz Prusik - 23:09 (15. w M- 35),
Barbara Jeszko - 23:15 (V. miejsce w Open Kobiet),
Alicja Mielczarek - 24:29 (1. w K-45),
Wiesław Stasiukiewicz - 24:46 (7. w M-55),
Bogdan Szczepuchowski - 25:29 (9. w M-55),