Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Takiej kumulacji robót w Nidzicy jeszcze nie było

2017-07-18 07:00:00 (ost. akt: 2017-07-17 15:46:49)
fot.0

fot.0

Autor zdjęcia: Alexandre Antoinet

Rozkopane miasto spędza sen z powiek niejednemu kierowcy. Nakładają się na siebie inwestycje wojewódzkie i gminne. Mieszkańcy mają żal o stan dróg objazdowych. — Wykonawca stara się prowadzić możliwie jak najwięcej odcinków robót ze względu na termin zakończenia prac — tłumaczy Skanska.

— Remonty remontami, w powiecie muszą być, żeby było lepiej. Zgoda. Ale czy nikt z nadzorujących remonty nie widzi w jakim stanie jest główna droga objazdowa przy stacji paliw na ul. Działdowskiej? Przecież to jest dramat! A wykonawca ma to w nosie... Czy nikt nie widzi tego co się tam dzieje? To ma być zapewnienie objazdu? — burzą się internauci.

Podobnie rzecz ma się z drogą objazdową przy szpitalu. — Wszystkie drogi rozkopane jednocześnie. Zamiast dokończyć jedną, tę przy szpitalu zostawili rozwaloną i w dodatku puścili nią cały ruch, blokując inną. Kto to wymyślił? Nie da się jeździć po tych dziurach, nawrzucali w większe żwir, który obija się o samochody — mówiła Renata.

Pretensje dotyczą także zamykania wielu odcinków jednocześnie. — W normalnych miastach jest tak, że zamyka się jedną ulicę do momentu ukończenia prac. Po jej otwarciu zamyka się kolejną. Tylko w Nidzicy jest inaczej. Tu się nie da jeździć! Do tego oznaczenia, które wołają o pomstę do nieba... — pisała Magda.

Słów krytyki nie szczędzi też Grzegorz. — Steffena i Przechodnia nie nadają się do ruchu drogowego, ulica na wysokości szpitala jest praktycznie nieprzejezdna dla aut o niskim zawieszeniu! Są pewne granice dziurawych ulic, których nie wolno przekraczać, ale to co się dzieje przy Działdowskiej, wymienionej ul Steffena, w samej wsi Bartoszki to skrajne barbarzyństwo i śmiem powiedzieć złośliwość, nieodpowiedzialność i totalny brak kompetencji tego pana z zarządu dróg, który odpowiada za monitoring tych dróg!

Nikt nie monitoruje tych odcinków, a TIRy z drzewem jak jeździły tak jeżdżą objazdem przez Bartoszki, tylko skracają sobie drogę wjeżdżając w drogę gruntową w kierunku wsi Waszulki i zniszczą następny odcinek drogi! Gdzie jest policja w tym mieście — pyta internauta.

Kumulacja inwestycji

Prace prowadzone są na wielu odcinkach jednocześnie. Gmina nie może blokować swoich inwestycji ze względu na prowadzone przebudowy dróg wojewódzkich. Trwa remont ul. Tatarskiej, Limanowskiego, Pieniężnego, Bocznej, Konopnickiej. Jest gotowy także projekt lewoskrętu ze ,,starej siódemki" do miejscowości Tatary.

— Jest zgoda na budowę. Ze względu na remont ul. Tatarskiej w tym miejscu wystąpi kumulacja robót — mówi burmistrz Jacek Kosmala. Niebawem rozpoczną się także prace nad jeziorkiem miejskim oraz ul. Murarskiej. Skręt z ul. 1 Maja w Al. Wojska Polskiego stanowi jedyną możliwą drogę przedostania się do centrum. Włodarze zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by inwestycja nie utrudniała poruszania się objazdem.

— Nie mamy wyjścia. Mamy dofinansowanie na te inwestycje, a są to ostatnie duże środki z Unii Europejskiej. W przyszłości takiej szansy możemy nie mieć — tłumaczył. Zaznacza, że ten trudny czas jest spowodowany wieloletnimi zaniedbaniami dróg alternatywnych, równoległych, do głównych ulic w mieście.

Utrudnienia na Słowackiego i Sprzymierzonych

W najbliższym czasie nadal będą występowały utrudnienia w ruchu na wielu odcinkach. Na czas układania nawierzchni bitumicznej zamknięty będzie wjazd do stacji gazu naprzeciwko ul. Grunwaldzkiej.

Wystąpią także utrudnienia w obrębie skrzyżowań ul. Sportowej i ul. Polnej. Odcinkowo zamykana będzie połowa jezdni od mostu do ul. Kolejowej i od mostu do centrum miasta. Na ul. Traugutta i Olsztyńskiej będzie rozbierana druga połowy jezdni. W związku z tym ruch zostanie przerzucony na część od strony sklepów.

Nastąpi czasowe zamknięcie odcinka na ul. Traugutta od ul. Rataja do zakresu przebudowy skrzyżowań. Odcinek ul. 1 Maja od ul. Traugutta do Al. Wojska Polskiego nadal będzie zamknięty, tak jak droga 604 w kierunku Robaczewa. Odcinkowe zamknięcie połowy jezdni nastąpi także na odcinku od ul. Słowackiego do Steffena.

Od 24 lipca możemy się spodziewać odcinkowego bądź całkowitego zamknięcia jezdni na ul. Sprzymierzonych, od ul. Nowomiejskiej do ul. Cegielnianej.

Terminy gonią


— Prace prowadzone są na możliwie wielu odcinkach ze względu na duży i skomplikowany zakres prac oraz krótki termin wykonania. Budowa sieci podziemnych na zadaniu 2 powinna zakończyć się 31.10.2017 r. — informuje Małgorzata Pluta, specjalista ds. PR.

W związku z zamknięciem odcinka ul. 1 Maja, objazd odbywa się Al. Wojska Polskiego, Przechodnią po czym mieszkańcy wyjeżdżają na ul. Mickiewicza, z której został zdarty asfalt. Zapytałyśmy czy nie można było zrobić tego po otwarciu ul. 1 Maja.

— Sfrezowana nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Traugutta zapewni przejazd dla ruchu pojazdów, ponieważ pod spodem znajduje się kostka kamienna. Wykonawcy ułatwi to przebudowę sieci w obrębie skrzyżowania, dzięki czemu unikniemy powstawania wybojów na przekopach po przebudowie sieci. Spowolni to także ruch pojazdów i poprawi bezpieczeństwo — wyjaśnia Małgorzata Pluta.

Zapytałyśmy dlaczego wykonawca wchodzi na odcinek od ul. Słowackiego do ul. Steffena właśnie teraz, kiedy większość samochodów właśnie tamtędy się porusza. W odpowiedzi otrzymałyśmy grafikę, z której wynika, że właściwy objazd prowadzi ul. Przechodnią, a następnie ul. Żeromskiego. Tak właśnie powinny poruszać się pojazdy.

Przejazd do Robaczewa nareszcie możliwy

Ruch lokalny przez drogę wojewódzką 604 od Nidzicy do Robaczewa został przywrócony 14 lipca, a objazd przez Bartoszki w kierunku Wielbarka przestał obowiązywać. Tranzyt w dalszym ciągu odbywa się objazdami przez wskazane drogi. Do Nidzicy mają tylko dojazd pojazdy ciężarowe dowożące i wywożące materiały do poszczególnych sklepów, hurtowni, zakładów produkcyjnych itp.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wczasowiczka #2302092 | 94.254.*.* 5 sie 2017 21:38

  Może mi ktos powiedzieć jak powinnam dziś wyjechać z tego pięknego miasta w kierunku Kozłowa??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. OCH #2290496 | 88.156.*.* 20 lip 2017 08:18

  16 lat nie było robione nic uprawiali polityke teraz trzeba odćierpieć a przynajmniej ludkom wykończy się ten stary zdezelowany szrot

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ... #2289435 | 88.199.*.* 19 lip 2017 00:47

  To co się dzieje w Nidzicy doprowadza kierowców do białej gorączki ... większość samochodów będzie wymagać remontu i to kapitalnego .,. Ci przy kasie kupią sobie kolejny samochód prosto z taśmy , ale pozostałych nie stać na remont , lakierowanie a już na pewno nie na nowe auto. Nie dziwie się , że jest taka złość w nas wszystkich ale krzyki już niczego nie zmienią . Muszą dokończyć to co zaczęli , a zaczęli ponieważ jest dofinansowanie . Fakt , drogi po których można się poruszać są w fatalnym stanie i ktoś to powinien kontrolować na bieżąco . Życzę nam wszystkim dużo wytrwałości i jeszcze więcej cierpliwości :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Maciek #2289261 | 88.156.*.* 18 lip 2017 18:36

  Nie jęczeć buły. Ruszyć się nie chce czterech liter tylko wszędzie blaszakiem? Nidzicę w godzinę da radę przejść wzdłuż, wszerz i dookoła.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Bbs #2289206 | 193.107.*.* 18 lip 2017 17:28

   Nidzica nie jest wielką aglomeracją, w której bez samochodu ani rusz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages