To była walka na śmierć i życie

2017-07-08 10:05:00(ost. akt: 2017-07-08 09:58:21)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Wczoraj ( 7 lipca) pierwszy dzień Dni Nidzicy zakończyła Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich
Przed godzina 22.00 na dziedzińcu nidzickiego zamku w szrankach stanęli znakomici rycerze, walczący o zwycięstwo w zaciętym,czasami brutalnym, ale honorowym boju.

Licznie zgromadzona publiczność przywitała ich brawami i bojowymi okrzykami. a było kogo witać.

W szrankach stanęła czołówka polskich i europejskich rycerzy, wielokrotnych medalistów Rycerskich Mistrzostw Świata federacji IMCF: Marcin Waszkielis, Krzysztof Olczak, Mateusz Lis, Grzegorz Kluczek Grzegorz Krasowski.

Był to starcie zawodników Rycerskiej Reprezentacji Warmii i Mazur z czołowymi zawodnikami klubów występujących w Polskiej Lidze Walk Rycerskich.

Najwięcej emocji wzbudziła walka Mateusza Lisa z Fabryki Świń z Krzysztofem Szateckim z Dies Irae.

Zawodnicy ci od lat uchodzą za najlepszych w Polsce w kategorii ciężkiej. Mieli za sobą jedno starcie w formule Profesjonalnych Walk Rycerskich – zwycięzcą został Krzysztof Szatecki przez TKO spowodowane kontuzją kolana Mateusza Lisa.

- Na rewanż trzeba było czekać kilka lat, ale kibice się doczekali. Z pewnością będzie to pojedynek, który przejdzie do historii dyscypliny w Polsce. Silni, ważący po 100 kg zawodnicy imponują dynamiką i brutalnymi uderzeniami -mówił prowadzący zawody.

Pojedynki stoczyli:

Łukasz Gawlik i Grzegorz Kluczek, zwyciężył Grzegorz Kluczek,

który pochodzi z Olsztynka i jest kapitanem Rycerskiej Reprezentacji Warmii i Mazur. Jest zdobywcą złotego medalu Mistrzostw Świata w walkach 16/16 w Malborku.

Artur Zbrzyzny i Robert Szatecki. Zwyciężył Robert Szatecki, który jest zawodnikiem Dies Irae, pochodzi z Warszawy. Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w walkach 1/1 miecz i tarcza w Hiszpanii.

Jego przeciwnik to zawodnik Rycerskiej reprezentacji Warmii i Mazur, pochodzący z Lubawy, Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Danii w walkach 16/16.

Grzegorz Krasowski i Marcin Waszkielis, wygrał Marcin Waszkielis, zawodnik Rycerskiej Reprezentacji Warmii i Mazur. To wielokrotny zwycięzca turniejów rycerskich, multimedalista Polski i świata. W tym roku w Danii zdobył złoty medal w kategorii 1/1 miecz i tarcza.

Mateusz Lis i Krzysztof Szatecki, wygrał Krzysztof Szatecki z Dies Irae, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i świata. W tym roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w walkach 1/1 miecz i puklerz w Hiszpanii.

Mateusz Lis z Gdańska to wielokrotny zwycięzca turniejów rycerskich, złoty medalista Mistrzostw Świata w walkach 5/5 i 16/16, które odbyły się w Malborku.