Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

W ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie zorganizować ekipę

2017-07-31 07:00:00 (ost. akt: 2017-07-28 12:44:11)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Młodzieżowe Centrum Kariery w Nidzicy posiada w swojej ofercie propozycje pracy skierowane do osób uczących się bądź poszukujących pracy od 15 do 25 roku życia. Pozyskuje także pracowników dla pracodawców zgłaszających takie zapotrzebowanie. Za swoje usługi nie pobiera żadnych opłat.

Obecnie pracownicy MCK prowadzą nabór do pracy w fermach drobiu. — Firma ma swoje zakłady w trzech miejscowościach. W dwóch z nich praca jest lżejsza, polega głównie na czynnościach pielęgnacyjnych, tj. pojenie, wyściółka, w trzecim natomiast praca jest już cięższa fizycznie, ponieważ polega przede wszystkim na przygotowaniu zwierząt do transportu — tłumaczy Justyna Bąkowska, pośrednik pracy OHP.

Przedsiębiorstwo przygotowuje także ofertę pracy sezonowej dla osób uczących się. — Będą to inne warunki pracy, na pewno lżejsze, z zatrudnieniem w oparciu o umowę zlecenie. Pracodawca będzie chciał zachęcić młodzież, by za rok także do niego wróciła — mówi Justyna Bąkowska. Dodaje, że w tym roku ofert pracy jest więcej, niż miało to miejsce chociażby w roku ubiegłym.

Jest mniej ofert do prac lżejszych

— Od początku roku pozyskałyśmy ok. 50 miejsc pracy krótkoterminowej dla osób bezrobotnych i uczących się. Zajęcia polegały m.in. na sprzątaniu posesji, odśnieżaniu pieleniu ogrodów, czyszczeniu samochodów czy wykaszaniu terenów zielonych — wymienia pośrednik pracy.

Dodaje, że były także prace budowlane, do nich jednak poszukiwano pracowników pełnoletnich z doświadczeniem w zawodzie. — W przypadku takich ofert pracy jak wykaszanie upraw leśnych, po wykonaniu zlecenia następuje przerwa. Po ok. 2 miesiącach, kiedy zieleń odrośnie ogłaszamy nowy nabór — wyjaśnia Justyna Bąkowska.

Dodaje, że niestety w tym roku jest mniej ofert do prac lżejszych, tj. roznoszenie ulotek, promocja produktów.

Mamy własną bazę pracowników

— Pracodawcy zgłaszają się do agencji zatrudnienia, płacąc za pośrednictwo. My jesteśmy w stanie w przeciągu jednego dnia zorganizować kilkuosobową ekipę i nie pobieramy za to żadnych opłat.

Ponadto w ciągu roku szkolnego realizujemy w szkołach zajęcia typu ,,Planowanie kariery edukacyjno-zawodowej", ,,Aktywne metody poszukiwania pracy", poznajemy uczniów, ich preferencje, predyspozycje. Potencjalni pracownicy deklarują jakiego typu pracą są zainteresowani. Mamy zatem własną bazę pracowników z Nidzicy, gotowych do podjęcia zatrudnienia od zaraz — mówi Justyna Bąkowska.

Oprócz ofert pracy w Młodzieżowym Centrum Kariery młodzi ludzie mogą skorzystać ze wsparcia w zakresie: poradnictwa zawodowego, szkolenia zawodowego, uzupełnienia lub podniesienia kwalifikacji zawodowych czy przekwalifikowania. — Zachęcamy lokalnych pracodawców do współpracy — podsumowuje.


zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. paragraf #2301829 | 88.156.*.* 5 sie 2017 13:21

  "My jesteśmy w stanie w przeciągu ..." "Pani" użendniczko, w przeciągu to można złapać katar, a nawet zapalenie płuc!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Monia #2298801 | 88.156.*.* 31 lip 2017 22:20

  Wystarczy isc do Starostwa w piątek ok 12 godziny szok

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Brawo #2298476 | 185.13.*.* 31 lip 2017 14:06

  Podczas załadunku drób łamie nogi i zdycha. Jest pełno krwi , a płacą najniższą krajową. Zakaz robienia zdjęć i gęba na kłódkę. Tak wygląda ta cięższa praca. Ta lżejsza to wymiana ściółki czyli zbieranie gówien i zdechlych zwierząt. Powodzenia 15 latkowie i gratulacje dla Pani w załatwieniu pracy której nikt normalny i na trzeźwo wykonywać nie chce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. użendniczka z użendu #2298289 | 178.62.*.* 31 lip 2017 09:31

  Mie to denerwujo te ludzie, przychodzo i jenczo nad uchem a tu kafka stygnie. w zeszłym tygodniu to żem nie mniała czasu na fejsa zajżeć, tyle tych ludzi nas nachodziło. Kto to widział rzeby tak użendnikom pszeszkadzać, kultury trohe, jak pije kawe kurde czy z kolerzanko mam dyspute to nie zawracać mie gitary bo pogonie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages