Mejdeje stanęli na pudle w Mławie

2017-07-11 13:00:00(ost. akt: 2017-07-11 13:46:05)

Autor zdjęcia: Mejdej Boyz

W ramach obchodów Dni Mławy rozegrany został X Turniej Streetballa, czyli ulicznej odmiany koszykówki. Startowało pięć mławskich zespołów i jeden z Nidzicy. W jubileuszowym turnieju zwyciężyła drużyna Mławskie Trefliki, która wyprzedziła WML Squad i zespół z Nidzicy Mejdej Boyz.
Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, po piętnastu spotkaniach wyłoniony został zwycięzca. Trudy pięciu spotkań najlepiej zniosły Mławskie Trefliki (Bartosz Tyszka, Krzysztof Ćwik, Mateusz Kowalski, Mateusz Zuzań), które odniosły komplet zwycięstw.

Najtrudniejsze spotkanie mieli z ostatnią drużyną Twizdid, w regulaminowym czasie był remis. Wygrali dopiero po dogrywce 17:16. Na drugim miejscu uplasowała się doświadczona drużyna WML Squad (uczestniczy w tych rozgrywkach od początku). Tyle samo punktów zgromadziła ekipa Mejdej Boyz, jednak przegrała w bezpośrednim pojedynku 11:15 z WML.

W trakcie zawodów rozegrany został konkurs rzutów za trzy punkty, zwyciężyl Marcin Staśkiewicz z WML Squad. Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został wybrany Mateusz Kowalski, były zawodnik Zawkrza Mława, aktualnie Trefl Sopot.

Puchary, statuetki najlepszym wręczyli Piotr Piwowarski, inicjator turnieju oraz Andrzej Karpiński, instruktor MOSiR.