Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zawsze mogę liczyć na młodzież

2017-07-16 16:00:00 (ost. akt: 2017-07-16 12:52:23)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Zofia Sokołowa jest sołtysem Zagrzewa II kadencję. Do najważniejszych inwestycji zalicza położenie drogi z kostki brukowej we wsi oraz ogrodzenie i doposażenie placu zabaw.

— Kiedy zostałam sołtysem gmina podpisała akurat umowę z ,,Działdowszczyzną", zaczęliśmy zatem od porządkowania Zagrzewa. Wspólnie z mieszkańcami wszystkie kosze przenieśliśmy w jedno miejsce, zakupiliśmy nowe kontenery, zaczęliśmy porządkowanie. Ponadto rozpoczęliśmy renowację boiska, przejęliśmy od gminy teren w Siemiątkach, gdzie stworzyliśmy plac rekreacyjny. Postawiliśmy ławki, skalniaki, dbamy o estetykę wsi — mówi Zofia Sokołowa.

Miejscowość nabrała kolorów, powstały zielone skwerki, zostały zasadzone drzewka. Dzięki sołtys Zagrzewa mieszkańcy podtrzymują tradycję Rodzinnych Rajdów Rowerowych, organizują Festyny Rodzinne, rokrocznie włączają się w przygotowanie dożynek gminnych.

Pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczyli na wykonanie projektu drogi wewnętrznej we wsi. — Chcemy też dokończyć budowę wymiarowego boiska przeznaczonego do gry w piłkę wraz z doposażeniem.

Chłopcy planują założyć swoją drużynę. Ponadto zamierzamy doposażyć plac zabaw dla dzieci. Mieszkańcy chętnie się angażują, pomagają choć są i tacy, którzy wolą narzekać, ale tak jest wszędzie. Dużą pomoc otrzymuję ze strony młodzieży, na nich zawsze mogę liczyć — przyznaje Zofia Sokołowa.

Dodaje, że w planach ma także ubieganie się o remont dróg Zagrzewgo - Siemiątki oraz Siemiątki - Tatary. — Intensywnie zabiegam o naprawę tych dróg, na prośbę mieszkańców napisałam również podanie o wybudowanie nowej świetlicy. Ta inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tej kadencji — mówi sołtys Zagrzewa.

Zofia Sokołowa całe życie pracuje z dziećmi. — Najpierw byłam nauczycielką religii, teraz jestem wychowawcą w świetlicy w MOPSie. Lubię swoją prace, lubię dzieci, wymagam od nich, tak jak wymagam od siebie.

Staram się pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje i nie robię tego dla pochwały, ale dlatego, że taka już jestem. Przy wszystkich przedsięwzięciach wspierają mnie radny Adam Grudkowski oraz z Rada Sołecka.

Dobrze układa się również współpraca z MOPS-em i ks. Januszem Samsel — mówi sołtys Zagrzewa. Lubie robótki ręczne, manualne, które wykonuje sama lub z dziećmi. Stara się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.
zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2290773 | 88.199.*.* 20 lip 2017 12:10

  Pani sołtys- pracowita i serdeczna.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ktoś #2288486 | 88.199.*.* 17 lip 2017 19:35

  Bardzo śmieszne. ....haha

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages