Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Obwodnica lekiem na korki

2017-08-05 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-04 14:36:16)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

Codziennie ulicami miasta przemieszcza się duża liczba samochodów, dotyczy to szczególnie ulic Traugutta, Sprzymierzonych i 1 Maja. Średnio jest to kilka tysięcy pojazdów na dobę, w tym duży procent stanowią samochody ciężarowe, dla których Nidzica jest drogą tranzytową. — Jest jednak nadzieja, że niedługo może się to zmienić i ruch ciężkich samochodów zostanie przeniesiony poza miasto — mówi starosta, Grzegorz Napiwodzki.

Działania zmierzające do powstania obwodnicy Nidzicy, powiat podejmuje od kilku lat. W chwili obecnej partnerem w tych działaniach jest burmistrz i rada miejska. Już w 2009 r. Zarząd Powiatu wnioskował o ujęcie w planie zagospodarowania przestrzennego województwa budowy obwodnicy Nidzicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 504 Działdowo-Jedwabno oraz drogi nr 604 Nidzica-Wielbark.

W 2010 r. rada powiatu przyjęła stanowisko i w pełni popierała podjęcie czynności mających na celu powstanie obwodnicy. W lutym 2013 r. powiat ponownie złożył wniosek o ujęciu w strategii rozwoju województwa budowy obwodnicy.

W listopadzie 2013 r., w związku z trwającymi konsultacjami „Mandatu Negocjacyjnego do Kontraktu Terytorialnego dla Woj. Warmińsko-Mazurskiego”, zgłoszona została do powyższego dokumentu inwestycję pn. „Modernizacja drogi wojewódzkiej Nr 604 na odcinku Nidzica-Wielbark wraz z budową obwodnicy Nidzicy” .

Starania powiatu przyniosły pozytywny skutek i budowa obwodnicy Nidzicy została ujęta w Planie Zagospodarowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

— Powstanie obwodnicy poprawi bezpieczeństwo, doprowadzi do zmniejszenia ruchu, a to z kolei do redukcji hałasu oraz poprawy czystości powietrza. Pozwoli także na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miasto. Gdyby Nidzica już posiadała obwodnicę, remonty i rozbudowy dróg prowadzone teraz nie byłyby tak uciążliwe dla mieszkańców i turystów — mówi starosta.

Zaznaczył, że już niedługo powiat rozpocznie prace nad opracowaniem projektu budowlanego na przebudowę drogi Napiwoda-Bartoszki- Grzegórzki. Jest nadzieja, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Przebudowana droga o długości 4,5 km stanowić będzie małą obwodnicę Nidzicy. — Inwestycję planujemy realizować wspólnie z gminą Nidzica — wyjaśnił Grzegorz Napiwodzki.

ko


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. paragraf #2303884 | 88.156.*.* 8 sie 2017 21:51

  NAJLEPSZĄ obwodnicą, ZAMIAST PRZEJAZDÓW SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH TRANZYTEM także ze Szczytna do Działdowa, jest droga Moczysko - Koniuszyn - Orłowo - Łyna - Rączki! Należy tę drogę tylko poszerzyć i z ulic Nidzicy znikną huczące i śmierdzące potwory zajmujące ulice i niszczące je!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pitajradnego #2302591 | 88.156.*.* 6 sie 2017 21:19

  ed o Kosciuszki zapytaj Kotwickiego on w swoim programie pisał o remoncie jak będzie ładnie wyglądać i td i co i nic nie zrobione

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nic nieudaczniki #2302236 | 89.228.*.* 6 sie 2017 08:51

   i nieroby nie robia, i nie zrobia, pogonic towarzyszy, zatrudnic mlodych i wyksztalconych

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ed #2302161 | 87.205.*.* 5 sie 2017 23:33

    Od wielu lat starosta obiecuje przebudowę ulicy Kościuszki i jakoś nic się nie dzieje. Tak samo będzie z obwodnicami

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. niedługo #2301848 | 95.41.*.* 5 sie 2017 13:44

     będzie nowy starosta i powie że nic nie wiem:)

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (15)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages