Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wszystkie działki w strefie mają już właściciela

2017-08-03 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-03 09:41:35)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

W nidzickiej strefie ekonomicznej nie ma już wolnych, uzbrojonych działek. Wszystkie mają właścicieli. Władze prowadzą rozmowy o włączenie do strefy kolejnych terenów inwestycyjnych.

— Fabryka produkująca maszyny rolnicze już stoi. Niebawem rozpocznie działalność — wyjaśnia burmistrz Nidzicy, Jacek Kosmala. Firma Alfo ma już projekt i pozwolenie na budowę. Prace budowlane rozpocznie we wrześniu.

— Przystąpiliśmy do projektowania drogi biegnącej za strefą. Prowadzimy również rozmowy o włączenie do Warmińsko - Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gminnych gruntów leżących wzdłuż starej "siódemki" (ul. Dubieńska) — dodaje.

Przypomnijmy. Firmami, które w tym roku otrzymały zezwolenie na terenach W-MSSE w Nidzicy są: Isoroc Polska (81 mln zł ), Alto (21,3 mln), Eljako-Al (10 mln). Kolejne umowy są w trakcie procedowania, ale niestety nie możemy podać z jakimi firmami.

kama

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co ty czytasz bracie #2301011 | 188.146.*.* 4 sie 2017 08:54

  Poczytaj Gazetę Polską i oglądaj TV Trwam tam Pan Morawiecki jasno wypowiedział się na temat stref ekonomicznych nie czytaj PO swoich brukowców bo ci mózg wypiorą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sukces ????? #2300892 | 90.254.*.* 3 sie 2017 23:07

  Na obszarach pierwotnie objętych strefami nadal występuje wysokie bezrobocie, nierówności społeczne się pogłębiają, a poziom życia odbiega od tego w metropoliach. W strefach rozwijają się przemysły pracochłonne, oparte przede wszystkim na taniej i łatwo dostępnej sile roboczej. W okresach zwiększonej produkcji firmy korzystają często z agencji pracy tymczasowej, zatrudniając pracowników na bardzo krótkie umowy. Polskie strefy charakteryzują się też niższymi płacami niż średnia w przemyśle i bardzo niewielkim uzwiązkowieniem. Specjalnemu traktowaniu inwestorów w strefach nie towarzyszy zatem żadne specjalne traktowanie pracowników – jest źle jak wszędzie. Strefy podtrzymują więc istniejący stan rzeczy: wysokie bezrobocie, niskie płace, zanikanie praw i organizacji pracowniczych, brak regulacji środowiskowych, a wszystko dla dobra łaskawych inwestorów, którzy podnoszą wzrost gospodarczy Polski. Zarówno elity państwowe, jak elity lokalne wykorzystują strefy w sposób polityczny, chwaląc się wielkością inwestycji, lecz nie wspominając o poziomie bezrobocia w swoich regionach ani o warunkach pracy przy strefowej produkcji czy praktykach zwalczania związków zawodowych w strefach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. NNI #2300869 | 83.9.*.* 3 sie 2017 22:23

   I jeszcze częste kontrole na pracodawców bo w tym ostatnim po lewej jak niewolnokom na Plantacji Bawełny płacą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zaczekajmy cierpliwie #2300721 | 88.199.*.* 3 sie 2017 19:00

    Cieszmy się z czegokolwiek tyle lat odstraszali to każdy zakład jest na wagę złota. Ocenimy jak powstaną, na pewno ocenimy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Adam #2300601 | 88.156.*.* 3 sie 2017 16:20

    Kolego moze masz i racje ale no własnie jest kilka ale po pierwsze sprzedaje sie tym co sa chętni widoczniej wiekszych nie było. a teraz z drugiej beczki jak taki duzy zakład upadnie to prace straci 100 osób a tak to tylko 20.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages