Start Nidzica w kolejnej rundzie WPP

2017-07-29 20:52:29(ost. akt: 2017-07-31 09:57:04)

Piłkarze Startu Nidzica pod wodzą trenera Bartosza Kruschela w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski wygrali na własnym stadionie z Polonią Iłowo 1:0.
Gospodarze od początku przeważali w tym meczu, a przewaga ich rosła z minuty na minutę, częściej byli przy piłce, a sporymi fragmentami goście mieli problem z przekroczeniem własnej połowy. Nadal nie najlepsza jest skuteczność w naszym zespole, dlatego kibice ujrzeli zaledwie jednego gola w tym meczu.

W 2 minucie ciekawą akcję zainicjowali Daniel Pawęcki i Kamil Michalski. Goście w rewanżu z rzutu wolnego w wykonaniu Huberta Lemanka posłali piłkę tuż obok słupka bramkarza Startu Tomka Samsela.

Trzy minuty później Start powinien objąć prowadzenie. Piotr Mioduszewski idealnie dośrodkował w pole karne rywala, a tam Kuba Chlewiński nie zdążył na czas przyłożyć głowy by umieścić piłkę w siatce rywala.

W 12 minucie grający z kontry poloniści o mały włos, a zdobyli by gola. Kamil Kwaśniewski lobował wychodzącego z bramki golkipera Startu i trafił piłką w słupek. W 33 minucie Daniel Pawęcki naciskał obrońcę Polonii Mateusza Gregorczyka ,któremu odebrał piłkę i wychodził na czystą pozycję. Niestety uczynił to w zbyt wolnym tempie i obrońca Polonii zdążył zablokować strzał napastnika Startu.

Sześć minut później ładna kombinacyjna akcja Pawła Sobotka i Dominika Bróździńskiego, lecz niecelne podanie Dominika do Kuby Chlewińskiego zniweczyło tę groźnie zapowiadającą się akcję ofensywną Startu. Jeszcze przed przerwą dobrą okazję miał Dominik Bróździński lecz z kilku metrów oddał niecelne uderzenia.

Po zmianie stron Kuba Rzepczyński ładnie wyłożył piłkę Kubie Chlewińskiego, a jego uderzenie obrońcy wybili na rzut rożny. W 49 minucie idealna sytuacja gości na doprowadzenie do remisu. Kamil Kwaśniewski przelobował Tomka Samsela i piłka nieuchronnie podążała do nidzickiej bramki lecz w porę znalazł się w niej obrońca Paweł Napiórkowski, który głową wybił futbolówkę w pole.

Minutę później kolejna niewykorzystana okazja gospodarzy. Daniel Pawęcki ładnie obsłużył Kubę Rzepczyńskiego lecz ten fatalnie złożył się do uderzenia piłki na bramkę rywala. Jedyny gol w tym meczu padł w 58 minucie. Dominik Bróździński minął prawego obrońcę Polonii i wyłożył piłkę do Daniela Pawęckiego, a ten strzałem pod poprzeczkę zdobył prowadzenie dla Startu.

Ostatni kwadrans to spokojna gra Startu, który kontrolował grę i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem. Wynik spotkania w ostatnich sekundach w doliczonym już czasie mógł podwyższyć Kamil Michalski, lecz niestety jego strzał z kilku metrów trafił w bramkarza zespołu Polonii.

Start Nidzica wygrał mecz rundy wstępnej WPP z Polonią Iłowo 1:0 i w kolejnej rundzie spotka się na własnym stadionie w derbowym pucharowym spotkaniu z lokalnym rywalem Orłem Janowiec Kościelny, który dzisiaj wyeliminował Omulwię Wielbark.

Start Nidzica: Samsel - Sobotka - Chlewiński - Pawęcki - Godlewski - Michalski - Karwacki - Mioduszewski - Napiórkowski - K.Rzepczyński - Chlewiński oraz Zasadzki, Roczeń, Lejtyman, Cieślak