Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Nowa kotłownia ruszy we wrześniu

2017-08-04 19:00:00 (ost. akt: 2017-08-04 15:00:12)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej. Przebudowa linii ciepłowniczej w mieście, w żadnym stopniu nie jest zagrożona. Jeszcze w tym roku mieszkańców bloków przy al. Wojska Polskiego będzie grzało tańsze ciepło z ekologicznej, nowej kotłowni.

— Na początku kadencji postawiłem prezesowi PUGK cele zarządcze. Jednym z priorytetów było obniżenie cen ciepła dla mieszkańców Al. Wojska Polskiego i Sójczego Wzgórza — wyjaśnia burmistrz Nidzicy, Jacek Kosmala.

Po przeprowadzeniu analizy okazało się, że kotłownia jest już tak wyeksploatowana, że jej modernizacja jest nieopłacalna. — Zdecydowaliśmy się więc na budowę nowej, ekologicznej kotłowni oraz nowej linii ciepłowniczej — dodaje burmistrz. Ta wielka inwestycja o wartości 23 mln złotych, na którą miejska spółka otrzymała w sumie 9,5 mln zł dotacji, ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

— Prace są na bardzo zaawansowanym poziomie. Kotłownia budowana jest zgodnie z planem, a wymiana linii ciepłowniczej o miesiąc wyprzedza harmonogram prac — mówi Jacek Kosmala. Wstępne uruchomienie kotłowni zaplanowane jest na 15 września.

Drugi etap to
Sójcze Wzgórze


Konsekwencją przebudowy linii ciepłowniczej będzie ujednolicenie kosztu ciepła w różnych częściach miasta. Oznacza to niższe rachunki dla mieszkańców budynków zasilanych z kotłowni przy Al. Wojska Polskiego.

— Pozbędziemy się również strat ciepła na przesyle oraz nie będziemy emitowali szkodliwych substancji — zaznacza Jacek Kosmala. Dodaje, że w przyszłym roku zajmą się ciepłem na Sójczym Wzgórzu. — W grę wchodzi modernizacja obecnej kotłowni lub przyłączenie mieszkańców do kotłowni przy ul. Rataja— wyjaśnia.

ko


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do pseudo znawców #2302313 | 88.199.*.* 6 sie 2017 11:35

  Ty za nic nie płacisz. Mops za ciebie płaci lub państwo w innej formie. Nie krytykuj wszystkiego bo nie wiesz jak będzie a snujesz domysły. Weź antydepresant lub nawal się bo to lubisz to będziesz spokojniejszy chory osobniku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. paragraf #2301822 | 88.156.*.* 5 sie 2017 13:13

  "POmyślna" wiadomość dla korzystających z miejskiej ciepłowni - jak myślicie KTO ZAPŁACI za inwestycję ciepłowniczą?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. dobra robota #2301648 | 5 sie 2017 07:30

   Dobra robota P Jabłonka remont i rozbudowa potrzebne tu piszą niełopy co się na niczym nie znają w przyszłości kolektor pewnie nie będzie kładziony w ulicy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. z #2301538 | 37.47.*.* 4 sie 2017 21:57

   Aby podłżczyć sójcze wzgórze , za rok rozkopie się nowo położoną ulicę Działdowską. Przerób jest przerób

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Łapcie się za portfele mieszkańcy ! #2301447 | 90.254.*.* 4 sie 2017 19:46

   Idzie nowe ZRĘBEK. Teraz główna kotłownia w mieście będzie ogrzewana zrębkiem. Pomijając fakt, że cena tego odpadu drewna może się w przyszłości zmienić nawet 5 krotnie to już nad jego jakością nikt nie jest w stanie zapanować. Nikt nie skontroluje wsypywanych do pieca trocin pod względem ich energetyczności, pochodzenia czy stopnia zawilgocenia. Ogromne pole do nadużyć , za które zapłacicie z własnej kieszeni. Nad wszystkim będzie czuwał osobiście uczciwy i bez skazy prezes Andrzej Jabłonka. Wiecie już skąd ten pomysł na ogrzewanie zrębkiem ? Będziecie płakać i płacić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages