Pucharowe derby powiatu dla Startu Nidzica

2017-08-06 12:23:11(ost. akt: 2017-08-06 20:19:13)
Piłkarze Startu Nidzica po raz kolejny wygrywają derby powiatu z Orłem Janowiec Kościelny

W sobotę (5 sierpnia) w meczu I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Start Nidzica wygrał w derbowym spotkaniu z Orłem Janowiec Kościelny 2:0 (0:0)
Kolejny derbowy mecz Startu Nidzica z Orłem Janowiec Kościelny i kolejne zwycięstwo nidzickich piłkarzy. Start Nidzica tym razem w rozgrywkach pucharowych pokonał po raz kolejny rywala zza miedzy Orła Janowiec Kościelny 2:0

Pierwsza połowa pucharowej potyczki naszych zespołów była bardzo wyrównana. Obydwa zespoły miały po jednej dogodnej sytuacji na objęcie prowadzenie lecz jej nie wykorzystały.

Start Nidzica po rajdzie Daniela Pawęckiego i wrzutce piłki w pole karne a tu dogodną sytuacje zmarnował Kuba Chlewiński. Orzeł Janowiec po rzucie wolnym wykonywanym zza narożnika pola karnego i wrzucie piłki w pole karne i Robert Pokrzywnicki nie wykorzystał dobrej okazji dla swego zespołu.

Goście z Janowca grali długą piłką, Start natomiast opanował środek boiska a większość swoich akcji przeprowadzał skrzydłami. Do przerwy po bardzo wyrównanej grze kibice nie ujrzeli żadnego gola, a te dopiero zaczęły padać w II połowie.

Po zmianie stron II połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Startu. W 53 minucie po kolejnym rajdzie na skrzydle Daniela Pawęckiego dośrodkowaną na 5-7 metr piłkę w polu karnym wykorzystał Kuba Chlewińskiego który dał prowadzenie gospodarzom.

Po stracie gola podrażniony zespół Orła podkręcił tempo gry, osiągnął przewagę optyczną, z której nie wiele groźnego dla Startu wynikało. Znakomitą sytuację na doprowadzenie do remisu w tym spotkaniu zmarnował Andrzej Łochnicki który po bardzo wątpliwym dla tego zespołu rzucie karnym nie dał rady strzałem z ,,jedenastki'' pokonać bramkarza Startu Karola Bruzdy.

Nastawiony na grę z kontry Start niebezpiecznie zagrażał gościom z Janowca. Po jednej z nich czterech piłkarzy Startu wychodziło na jednego obrońcę Orła lecz sytuacji tej nie wykorzystali. Sztuka podwyższenia rezultatu udała się gospodarzom w 83 minucie. Wówczas to po kolejnej z ofensywnych kontr Daniela Pawęckiego tym razem w polu karnym gości przytomnie zachował się Dominik Bróździński który ustalił końcowy wynik spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

Start Nidzica wygrał pucharową derbową potyczkę z Orłem Janowiec Kościelny 2:0, był zespołem skuteczniejszym i to zaważyło że w kolejnej rundzie rozgrywek WPP nasz powiat reprezentować będą piłkarze Startu Nidzica.

Zwycięstwo Startu z Orłem 2:0 było trzecim kolejnym zwycięstwem nidzickiego zespołu trenowanego przez Bartka Kruschela. Wcześniej pod wodzą nowego trenera Start Nidzica wygrał pucharowy mecz z Polonią Iłowo 1:0 i sparingowy z Omulwią Wielbark 5:2.