Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Czy kierowcy mają prawo jeździć samochodami po chodniku?

2017-08-22 13:00:00 (ost. akt: 2017-08-24 19:44:10)

Autor zdjęcia: Archiwum

Ulica 1 Maja jest w przebudowie. Kierowcy mają wyznaczony objazd, a mimo to jeżdżą po chodnikach.

— Zagrażają tym samym pieszym, którzy i tak mają ograniczone możliwości poruszania się po chodnikach. Tak naprawdę to z obu stron ulicy chodniki są rozwalone i często stoją na nich maszyny drogowe — mówi nasz Czytelnik.

Dodaje, że kierowcy w ogóle nie zwracają na pieszych uwagi. O wyjaśnienie poprosiliśmy nidzicką policję.

— Zgodnie z dokumentacją wykonywanych prac budowlanych od skrzyżowania ulic ul. 1 Maja z Traugutta do skrzyżowania z Al. Wojska Polskiego – odcinek tej drogi jest terenem budowy. Wykonawca prac na czas przebudowy wyznaczył drogi dojazdowe do posesji dla osób mieszkających przy tym odcinku drogi, które przecinają w poprzek ul. 1 Maja. Dlatego też kierowcy chcąc dojechać do takiej posesji muszą przejechać po chodniku — wyjaśnia oficer prasowy asp.szt. Izabela Demska.

Dodaje, że każdego dnia nawet kilkukrotnie zmienia się organizacja ruchu zarówno dla pieszych jak i pojazdów, dlatego apelujemy o poruszanie się zgodnie z widniejącymi znakami drogowymi.

W przypadku występujących trudności w dojeździe do własnej posesji, osoby mieszkające przy remontowanym odcinku ulicy, powinny pozostawić pojazdy na innych parkingach lub miejscach, w których nie będą one utrudniały ruch innym uczestnikom drogi.

Od czasu rozpoczęcia przebudowy dróg w Nidzicy, policjanci skupiają się przede wszystkim na pomocy kierującym, zapewnienia im bezpieczeństwa i zminimalizowania dolegliwości związanych trudnymi sytuacjami panującymi podczas robót budowlanych.

Wspólnie z wykonawcą, który jest odpowiedzialny za prawidłowe oznakowanie remontowanego odcinka drogi, na bieżąco reagujemy na wszystkie sygnały i sugestie otrzymywane przez mieszkańców i cieszymy się, że nie są oni obojętni na bezpieczeństwo innych osób.
roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OK #2315547 | 28 sie 2017 14:48

  ulica Działdowska na dożynki będzie gotowa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Brak organizacji #2314788 | 26 sie 2017 21:13

  firma zamkneła ul Grunwaldzka tam nic nie robią i zrobili sobie z tego zakątka magazyn a wy ludziska jezdzic na około zjazd z Działdowskiej w Polna tak wyprofilowany że zawieszenie w sam mozna sobie urwać,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. @paragraf #2314116 | 149.154.*.* 25 sie 2017 14:35

   cyt.: „w …sądzie, po wytoczeniu mi sprawy o łamanie przepisów … PRAWA O RUCHU DROGOWYM!”, czy nie powinno być: - po wytoczeniu im?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Zbyszek #2313168 | 213.184.*.* 24 sie 2017 09:04

    Takie inwestycje buduje się z odrobiną rozumu . Budowa powinna trwać etapami z naprzemienną sygnalizacją świetlną. Takiego bałaganu na pewno niema nigdzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. JAK INACZEJ? #2313136 | 24 sie 2017 08:29

    a jak maja dojechać do własnego domu cwaniaczki nie porobili dróg zastępczych więc ludzie walą chodnikami innego wyjścia nie ma , wcześniej pisali że roboty będą robione etapami i co jeden bardak bałagan zero organizacji , trzech ludzi na budowie i trzy maszyny , mostek budują 4 miesiące ludzie zacznijcie działać.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (30)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages