Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Liczne kolizje utrudniają prace

2017-08-07 19:00:00 (ost. akt: 2017-08-07 10:54:20)

Na drodze wojewódzkiej 545 zaawansowanie prac w ramach realizowanego harmonogramu wynosi 26%. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także skrzyżowania w centrum miasta - ul. Traugutta i 1 Maja, Słowackiego z Mickiewicza. Zastąpią je ronda.

Zaawansowanie prac na skrzyżowaniach w ramach realizowanego harmonogramu wynosi 1,2%. Wykonano rozbiórkę nawierzchni bitumicznej, przebudowę części sieci gazowej i rozpoczęto przebudowę sieci wodociągowej.

Ze względu na liczne kolizje, niezinwentaryzowane instalacje oraz odmienne warunki gruntowe utrudnienia występują przy pracach związanych z przebudową sieci podziemnych oraz przy robotach drogowych.

— Czekamy na projekt zamienny przebudowy skrzyżowań w centrum miasta ze względu na uwagi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie. Największe utrudnienia będą występowały na ul. 1-go Maja i ul. Sprzymierzonych, gdzie nasilą się prace związane z przebudową sieci podziemnej — mówi Małgorzata Pluta z biura prasowego Skanska.

Odcinki będą oddawane stopniowo

— Ze względu utrudnienia, nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić terminów oddania poszczególnych ulic. Odcinki będą stopniowo oddawane do ruchu po przebudowie infrastruktury podziemnej i odtworzeniu nawierzchni — zapewnia Małgorzata Pluta.

Ulice Działdowska i Traugutta wraz z obiektem mostowym powinny być udrożnione w całości już na przełomie września i października br. Ulice 1-go Maja i Sprzymierzonych, jeżeli nie wystąpią problemy do okresu zimowego, zostaną dokończone w przyszłym roku.

Podobnie jak ulice Mickiewicza i Wyborska. Finalizację przebudowy skrzyżowań będziemy w stanie określić po otrzymaniu nowego projektu. Większość prac przypadnie prawdopodobnie na rok 2018. Zgodnie z umową przebudowa dróg wojewódzkich ma zakończyć się do 31 maja 2018 r. Wartość inwestycji to około 32 mln zł brutto.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pan Nikt #2303319 | 5.172.*.* 8 sie 2017 03:41

  Wytyczona organizacja ruchu jest delikatnie ujmując bezmyślna....pytanie do włodarzy tego miasta bo oni nadzorują firmę budowlaną - co stoi na przeszkodzie puścić już ruch dwukierunkowy od huzara w kierunku świateł na starej 7, dlaczego jeśli odcinek ten jest już gotowy w niemalze w 99% temp prac spada do prawie 0. Tam już dawno powinien być wylany ostatni dywaniki asfaltu

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages