Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Koniec z zalewaniem mieszkańców - to główny cel remontu drogi

2017-08-16 16:00:00 (ost. akt: 2017-08-16 10:13:48)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Do naszej redakcji zgłaszali się mieszkańcy bloków przy Al. Wojska Polskiego z zastrzeżeniami dotyczącymi przebudowywanej drogi wewnętrznej. Uwagi dotyczyły głównie przebiegu drogi.

— Z jednej strony transformatora będzie biegła nowa droga, tuż pod blokiem 22B, natomiast z drugiej stara z dziurami— mówiła jedna z mieszkanek. Inny mieszkaniec sugerował, że nie zostali poinformowani o terminie rozpoczęcia prac, w związku z czym przez jakiś czas mieli zablokowany dostęp do garaży.

— Żeby wyjechać samochodem będę musiał przez jakiś czas stać na drodze, chociażby po to, by zamknąć garaż. Dlaczego droga ma taki dziwny przebieg? — pytał mężczyzna. Uwagi mieszkańców przekazałyśmy burmistrzowi Nidzicy, Jackowi Kosmali.

— Głównym celem remontu było zrobienie odwodnienia w ten sposób, by ciągi pieszo-jezdne w tej okolicy nie były już zalewane. Radni po zebraniu informacji od mieszkańców sporządzili wniosek i na jego podstawie powstał projekt — tłumaczy burmistrz, Jacek Kosmala.

Dodaje, że drogę poprowadzono przez teren gminny. — Nie możemy wchodzić z inwestycjami na teren, który nie należy do nas. Musielibyśmy wtedy wykupić grunty i wypłacić odszkodowania — mówi.

Podkreśla, że nie będzie to droga tranzytowa, ale wyłącznie droga dojazdowa dla mieszkańców. — Ponadto będzie ona stanowić także drogę przeciwpożarową dla zlokalizowanego nieopodal marketu.

Krawężniki będą obniżone tak, by nie utrudniać wyjazdu z garaży. O rozpoczęciu inwestycji byli informowani za pośrednictwem prasy i lokalnych mediów — dodaje Jacek Kosmala.

zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2308507 | 188.146.*.* 16 sie 2017 20:33

  Wspólnoty dobrze wiedziały o planowanym remoncie również mogły zacząć remont swojej drogi.Myslaly że gmina im zrobi za Free jak tak to przeganiaja kierowców żeby nie parkowali na "ich" podwórku Ale jak do remontu to chętnie oddadzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kogo oszukujecie ? #2308468 | 185.170.*.* 16 sie 2017 19:33

   Głównym celem i jest zapewnienie właścielowi marketu drogi przeciwpożarowej. Jakie ciągi piesze ? Komu Ty wciskasz kit ? Robicie prywaciarzowi drogę za publiczne pieniądze. Potem powiesz, że nie jesteś inżynierem. Przepisy mówią, że na drodze przeciwpoożarowej obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się. Walczcie mieszkańcy ! Robią was w jajo !

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #2308446 | 88.199.*.* 16 sie 2017 18:43

   " Inny mieszkaniec sugerował, że nie zostali poinformowani o terminie rozpoczęcia prac, w związku z czym przez jakiś czas mieli zablokowany dostęp do garaży." Bzdura! Wisiały ogłoszenia na każdej klatce schodowej z podanym terminem rozpoczęcia i zakończenia prac. Zresztą, do tej pory wiszą, tylko trzeba umieć czytać;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. bez radny #2308416 | 77.114.*.* 16 sie 2017 17:42

   rób ale z głową

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. radny #2308405 | 31.0.*.* 16 sie 2017 17:02

   Nie rób -źle.rób-też źle

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages