Derbowy remis w A-klasie

2017-08-20 11:01:45(ost. akt: 2017-08-20 12:42:09)

W sobotę (19 sierpnia) w meczu inauguracyjnym rozgrywki w A-klasie Start Nidzica zremisował na własnym stadionie w derbowym pojedynku z Gminą Kozłowo 2:2 (2:0)
Rozpoczęły się rozgrywki w A-klasie sezonu 2017/1018. W pierwszej kolejce doszło do derbowego spotkania w którym zmierzyły się ze sobą dwa nasze zespoły Start Nidzica i Gmina Kozłowo. Mecz po ciekawej interesującej grze zakończył się podziałem punktów z którego to bardziej zadowolenie byli goście z Kozłowa.

Start Nidzica był faworytem w spotkaniu z lokalnym rywalem Gminą Kozłowo, lecz jak to bywa w pojedynkach derbowych drużyna teoretycznie słabsza wzmaga się na wyżyny swoich umiejętności stawiając trudne warunki gry bardziej doświadczonemu zespołowi. Start przez ponad godzinę gry grał w osłabieniu po czerwonej kartce Dominika Bróździńskiego a ostatnie 5 minut plac gry po drugiej żółtej kartce opuścił Kamil Michalski.

Od początku spotkania mecz był ciekawym widowiskiem. Start Nidzica już w 7 minucie objął prowadzenie. Kamil Michalski dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Głową piłkę na środek przedpola zgrał Szymon Lejtyman a Dominik Bróżdziński dopełnił formalności. Ciekawe akcje przeprowadzali piłkarze Gminy a strzał Kamila Kowalika o centymetry minął spojenie słupka z poprzeczką.

W 15 minucie Start podwyższa wynik na 2:0. Lewą stroną rajd przeprowadził Kamil Godlewski który podał piłkę do wchodzącego w pole karne rywala Kamila Michalskiego podcinanego przez powracających obrońców Gminy i arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy którego na gola zamienił sam poszkodowany Kamil Michalski.

Niejasną i budzącą wiele kontrowersji sytuacji miała miejsce w 25 minucie w której to Dominik Bróździński zdobył gola z pozycji spalonej. Decyzja arbitra o nieuznaniu gola była jak najbardziej słuszna, lecz za co zawodnik Startu ujrzał w tej akcji czerwony kartonik pozostaje nie wyjaśnioną tajemnicą.

W 33 minucie grający trener Gminy Robert Sobotka popisuje się ładnym technicznym uderzeniem z rzutu wolnego po którym bramkarz Startu Karol Bruzda wybił piłkę na rzut rożny.

Po pierwszej połowie Start prowadził z Gminą Kozłowo 2:0 po bardzo wyrównanej grze obydwóch drużyn.

Po zmianie stron kapitan kozłowian Łukasz Mańka trafia piłką w poprzeczkę nidzickiej bramki. Dogodną sytuację gospodarze mieli w 66 minucie kiedy to po szybkiej akcji prawą stroną Daniela Pawęckiego Kuba Chlewiński minimalnie spóźnił się do podawanej przez kolegę piłki.

Gmina Kozłowo kontaktowego gola zdobywa w 72 minucie. Szybka akcja lewą stroną Adriana Żmijewskiego, miniecie prawego obrońcy Startu i ładny gol z dość ostrego kąta dał nadzieję gościom że nie wszystko jeszcze jest stracone w tym meczu. Akcje kozłowian z minuty na minutę stawały się coraz groźniejsze s swoją drugą główkową poprzeczkę zanotował Łukasz Mańka.

W 81 minucie Łukasz Mańka w końcu dopiął swego i po faulu w polu karnym pewnie wyegzekwował ,,jedenastkę''. Końcówka była bardzo emocjonująca. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Kamil Michalski ze Startu i gospodarze już do końca spotkania grali w dwuosobowym osłabieniu.

Start Nidzica zremisował w pierwszym meczu w rozgrywkach A-klasy z Gminą Kozłowo 2:2. Nie był to najlepszy mecz gospodarzy, a zespół z Kozłowa rozegrał jedno z lepszych swoich spotkań ligowych i oby dalej taką formę utrzymał w następnych ligowych spotkaniach.

Po meczu powiedzieli:
- trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel:
* Ciężko cokolwiek po takim meczu powiedzieć. Na pewno dobrego meczu nie rozegraliśmy, ale dużo czynników na to się złożyło. Ogólnie zagraliśmy słaby mecz.

* trener Gminy Kozłowo Robert Sobotka:
Cieszy nas ten 1 punkt tym bardziej że przegrywaliśmy już 2:0. Uważam że na początku prowadziliśmy grę ale dwa proste błędy dały prowadzenie gospodarzom 2:0 i cały czas musieliśmy gonić wynik. Wynik jak wynik ułatwił nam jeszcze fakt dwóch czerwonych kartek dla gospodarzy. Czy słuszne czy nie nie mnie to oceniać. My jesteśmy od gry, sędzia widział to najlepiej. Z wyniku 2:2 przynajmniej my jesteśmy zadowoleni. Wszyscy stawiali w tym meczu na Start, lecz myślę że z przebiegu gry mogło to zakończyć się inaczej, tym bardziej że mieliśmy dwie poprzeczki.

Uważam że Start w końcu odpali i będzie walczył o Okręgówkę. Chciałbym podziękować naszym kibicom z Kozłowa którzy tak licznie przybyli na te spotkanie i bardzo żywiołowo dopingowali nasz zespół.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Godlewski - Lejtyman - Bróździński - Chlewiński - Mioduszewski - Karwacki - Sobotka - Rzepczyński - Pawęcki

Gmina Kozłowo: Krzyżewski - Mańka - Lesiński - Sobotka - P.Szczepański - S.Szczepański - Kowalik - Żmijewski - Kowalski - Fahl - Bruzda