Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Trzy pytania do radnego Patryka Kozłowskiego

2017-09-06 07:00:00 (ost. akt: 2017-09-05 14:16:43)

Autor zdjęcia: Archiwum

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z radnym sejmiku wojewódzkiego Patrykiem Kozłowskim

Jest Pan radnym sejmiku wojewódzkiego od 2010 roku. Co przez ten czas udało się zrobić dla powiatu nidzickiego?


Sejmik województwa zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi z siecią drogową, ochroną zdrowia, a od momentu wejścia Polski do UE również dystrybucją środków unijnych. Jako radny wojewódzki i mieszkaniec Nidzicy zawsze staram się rozwiązywać problemy mieszkańców powiatu.

Po kilku latach m.in. moich starań ruszyła wreszcie przebudowa drogi wojewódzkiej 545 i 604 przez Nidzicę. Inwestycja ta była wielokrotnie przekładana w czasie. Dziś mogę powiedzieć udało się.

Zabiegałem również o wpisanie obwodnicy Nidzicy do Strategii Rozwoju Województwa oraz Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa.

W maju 2015 roku taki zapis znalazł się w owym planie. Współpracuję również aktywnie z prezesem Warmińsko - Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorzem Smolińskim.

Dzięki temu do nidzickiej podstrefy WMSSE tylko w ostatnich 2 latach przybyło 5 nowych inwestorów. Ostatni z nich to potentat w produkcji stolarki otworowej firma Porta KMI Poland.

Czy jest szansa na to, aby powstała obwodnica Nidzicy?

Szanse oczywiście są, wielokrotnie większe niż przed rokiem 2015, kiedy to nie było zapisu o obwodnicy Nidzicy w Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa.

Wcześniej mówiono nam, mieszkańcom Nidzicy, że to jest pierwszy krok do realizacji obwodnicy. Ten krok został zrobiony, teraz dalsza realizacja na tym etapie leży po stronie włodarzy naszej gminy i powiatu.

Starosta, a przede wszystkim burmistrz, musi zabiegać o jej realizację. Nikt nam obwodnicy nie wybuduje, jeśli nie będziemy się o nią upominać.

W Planie Zagospodarowania Przestrzennego Województwa takich obwodnic jest zaplanowanych kilkanaście, więc kto pierwszy ten lepszy.

Gmina musi jak najszybciej przygotować koncepcję przebiegu obwodnicy i konsultować ją z Wojewódzkim Zarządem Dróg.

Z tego co wiem, takiej koncepcji miasto jeszcze nie ma. To jest następny krok, żeby powstała obwodnica i ruch samochodów ciężarowych został przeniesiony poza miasto.

W jaki sposób radzi Pan sobie z obowiązkami. Jest Pan wiceprzewodniczącym Sejmiku w Olsztynie, dyrektorem Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, prezesem SHK Bractwa Rycerskiego i wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich, pracuje Pan również w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku i ma rodzinę. Jak udaje się Panu pogodzić wszystkie te obowiązki?

Trudno jest pogodzić wszystkie obowiązki te zawodowe i te społeczne, ale radzę sobie. To pewnie kwestia dobrej organizacji pracy i wyrozumiałości rodziny. Jednak z braku czasu z niektórych funkcji musiałem zrezygnować.

Od dwóch lat nie jestem już wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich. Po wielu latach zrezygnowałem również z prowadzenia Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej.

Jednak rekonstrukcją historyczną zajmuję się nadal pracując w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Praca w Muzeum w Grunwaldzie i w Muzeum w Działdowie to jeden etat.

Czasami, tylko wydaje mi się, że więcej czasu spędzam w samochodzie, jeżdżąc po całej Warmii i Mazurach, niż przebywam w rodzinnym mieście.
roz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Panie Panie #2324096 | 88.199.*.* 9 wrz 2017 15:10

  Jak pan się nie wstydzi. Druga kadencja i nic pan jako prezes powiatowy PIS dla Nidzicy nie uzyskał. gdzie dotacja na kanalizację w ul 1-go Maja, gdzie dotacja na wodociąg do Bartoszek gdzie dotacja na sale gimnastyczne,co pan załatwił u swoich partyjnych kolegów dla Swojego miasta ale dla Działdowa to pan załatwił. Czy pan myśli że my mieszkańcy to nic nie oglądamy i nie czytamy że nie śledzimy co się dzieje dookoła nas. PIS nic nie zrobił dla Nidzicy tylko lans, lans i prężenie się przed kamerami a teraz banialuki jeszcze w gazecie. Czekamy na prawdziwe efekty pańskiej kadencji a nie brednie. Jak pan się nie wstydzi. Druga kadencja i nic pan jako prezes powiatowy PIS dla Nidzicy nie uzyskał. gdzie dotacja na kanalizację w ul 1-go Maja, gdzie dotacja na wodociąg do Bartoszek gdzie dotacja na sale gimnastyczne,co pan załatwił u swoich partyjnych kolegów dla Swojego miasta ale dla Działdowa to pan załatwił. Czy pan myśli że my mieszkańcy to nic nie oglądamy i nie czytamy że nie śledzimy co się dzieje dookoła nas. PIS nic nie zrobił dla Nidzicy tylko lans, lans i prężenie się przed kamerami a teraz banialuki jeszcze w gazecie. Czekamy na prawdziwe efekty pańskiej kadencji a nie brednie. Co z ul. Kościuszki po której pan jeździ ? Co z archiwum ? Zacznij pan działać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Panie Panie #2323987 | 88.199.*.* 9 wrz 2017 12:09

  Dlaczego w rozmowie nie powiesz P.Kozłowskiemu co o nim myślisz ? Dlaczego macie jedynie odwagę pisać tu o burmistrzu , radnych i tych wszystkich o których są artykuły ? Nie lepiej spotkać się i porozmawiać ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. SAW #2323859 | 9 wrz 2017 09:01

   Wiemy jakie urzędniczki ? jak prawda wywalić z pracy duża strata dla gminy gdzie są radni?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Marek #2323839 | 213.184.*.* 9 wrz 2017 08:44

   Na sesji dwie urzędniczki gminne hardo odpowiadały, dlaczego gmina straciła 140 tys, bo próżno ogłosiły przetarg na dowóz dzieci, a burmistrz siedział cichutko, nawet słowem nie pisnął, burmistrza tracone gminne pieniądze lekką rączką nie interesują

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. gyh #2323833 | 213.184.*.* 9 wrz 2017 08:36

    Myślicie że ludziska tacy naiwni, od rządzenia i pozyskiwania środków dla Gminy jest przede wszystkim burmistrz a nie radny wojewódzkiego sejmiku, jak burmistrz nie może sobie poradzić z hurtowymi wyborczymi obietnicami mógł nie startować w wyborach, obiecał tyle sam, niech sam więc spełnia obietnice wyborcze, na rok przed wyborami nagle chce pomocy??? Trzeba było z PiS współpracować od początku, a nie teraz piszczeć i składać swoje wodolejstwo na cudze barki.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (45)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages