Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Przebadali predyspozycje zawodowe młodzieży OHP

2017-08-29 14:36:15 (ost. akt: 2017-08-29 13:48:42)

Autor zdjęcia: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Nidzicy

Wakacje dobiegają końca, a wraz z nimi czas beztroski. Młodzież planująca podjęcie nauki w szkołach OHP już poczyniła pierwsze kroki, aby wybrany przez nich zawód był zgodny z ich zainteresowaniami i zapotrzebowaniem na lokalnym rynku pracy.

W tym celu młodzież bierze udział w indywidualnych zajęciach z doradcą zawodowym, który diagnozuje ich pod kątem predyspozycji zawodowych. Doradca zawodowy przy użyciu różnego rodzaju narzędzi m.in. testów, kwestionariuszy, ankiet oraz wywiadu, pomaga uczestnikom określić zainteresowania, predyspozycje oraz preferencje zawodowe.

Młodzieżowe Centrum Kariery w Nidzicy daje możliwość młodzieży skorzystania z konsultacji z pośrednikiem pracy w celu uzyskania informacji o pracodawcach, którzy realizują przygotowanie do zawodu. Każdy chętny do pracy uczeń, który ma ukończone 16 lat może wypełnić ankietę poszukującego pracy w celu rejestracji w bazie osób poszukujących pracy.

W celu kompleksowości usług świadczonych uczestnikom OHP wychowawca Hufca Pracy wspiera młodzież od strony wychowawczej, prowadzi zajęcia integracyjne, współpracuje z nauczycielami, rodzicami i pracodawcami gdzie młodzież realizuje przyuczenie do wykonywania określonej pracy.

MCK OHP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MCKNidzica

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages