Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Rozpędzał auto i gwałtownie hamował w pobliżu grupy młodych osób

2017-08-30 16:00:00 (ost. akt: 2017-08-30 08:49:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracja tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracja tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Dwóch dzielnicowych podjęło interwencję wobec kierowcy, który wykonywał niebezpieczne manewry na parkingu w centrum miasta. 19-latek rozpędzał auto i gwałtownie hamował w pobliżu grupy młodych osób. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym osobom, oraz za nieprzerejestrowanie zakupionego auta.

Dwóch dzielnicowych pełniło służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie Nidzicy. Wieczorem zauważyli w centrum miasta, kierowcę hondy, który wykonywał niebezpieczne manewry na parkingu, w pobliżu którego znajdowała się grupka młodzieży.

Mężczyzna rozpędzał pojazd do znacznej prędkości, a następnie gwałtowanie hamował. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Kierowcy zostały przedstawiony powód interwencji i poproszono go o dokumenty pojazdu. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ponad miesiąc temu kupił samochód, jednakże nie dokonał obowiązku przerejestrowania pojazdu.

Popisowe popołudnie skończyło się dla mieszkańca Nidzicy skierowaniem wniosku do sądu za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym osobom oraz za nieprzerejestrowanie auta. Mężczyźnie grozi kara grzywny lub nagany.

Policjanci przypominają!


W strefie zamieszkania jaka znajduje się m.in. w centrum Nidzicy, piesi mogą poruszać się po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i mają pierwszeństwo przed pojazdem.

Kierowcy wykonujący tak niebezpieczne manewry narażają się na utratę panowania nad pojazdem, w następstwie czego może dojść do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu innych uczestników ruchu drogowego. Każde tego typu zachowanie za każdym razem spotka się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy.

kpp

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. paragraf #2323911 | 88.156.*.* 9 wrz 2017 10:06

  A JAZDA SAMOCHODAMI PO CHODNIKACH na ul. 1 Maja to nie jest używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym osobom? A tam policji jeszcze NIE WIDZIAŁEM!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. X #2320078 | 93.105.*.* 4 wrz 2017 00:09

  Gdyby młodzi ludzie mieliby miejsce gdzie mogą się wyszaleć autami, nie byłoby problemu. Niestety nikt nie zainteresuje się zorganizowaniem jakieś placu do driftu itd więc młodzi próbują swoich sił na drogach publicznych. Gdzieś muszą :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Strefa zamieszkania?? #2317530 | 164.127.*.* 31 sie 2017 09:59

  chyba tylko ze znaku. Przecież tam pieszy jest wrogiem i ucieka przed samochodami, gdzie "kierowcy" siłą wymuszają dla siebie pierwszeństwo. Nikt nie reaguje od zarządu drogi, Policji czy Straży Miejskiej na wymuszanie pierwszeństwa i przekraczanie 20 km/h. Skoro nie ma kary to można robić co się chce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Lokator #2317401 | 188.146.*.* 31 sie 2017 07:32

  No w końcu porządek będzie i częściej zapraszamy teraz sami się przekonaliście co ci młodzi tutaj wyprawiają....Brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. handlarz #2317069 | 94.254.*.* 30 sie 2017 17:23

   Przecież nie ma żadnych konsekwencji z powodu nieprzerejestrowania auta

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages