Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wezwał policję, bo nie miał kluczy do domu

2017-08-31 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-30 13:41:50)

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

50-latek został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie policji. Dzwoniąc na numer alarmowy twierdził, że jego była żona nie chciała wpuścić go do domu. Na miejscu okazało się, że w wewnątrz nikogo nie ma, a mężczyzna nie posiadał kluczy od domu.

29 sierpnia po południu oficer dyżurny nidzickiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że nie może wejść do domu, bo jego była żona nie chce go wpuścić.

Na miejsce został wysłany patrol Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Na miejscu okazało się, że wewnątrz nikogo nie ma, a 50-latek nie posiadał kluczy do domu. Liczył na to, że policjanci pomogą mu się dostać do środka.

Za bezpodstawne wezwanie funkcjonariuszy mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Kodeks wykroczeń za to wykroczenie przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 zł.

W 2016 roku nidziccy policjanci sporządzili 10 wniosków o ukaranie oraz wystawili 3 mandaty za wywołanie fałszywego alarmu czy też wprowadzenie w błąd instytucji publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym.

W 2017 na chwilę obecną sporządzono 11 wniosków przesłanych do sądu oraz wystawiono 3 mandaty karne.

Policjanci przypominają, że numery alarmowe służą do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Wybierając numer alarmowy za każdym razem powinniśmy zastanowić się nad tym czy rzeczywiście nasze zgłoszenie wymaga interwencji policji lub innych służb ratunkowych.

Wywołanie fałszywego alarmu bądź blokownie numeru alarmowego może spowodować niepotrzebne zaangażowanie ratowników w momencie, gdy inna osoba może faktycznie potrzebować natychmiastowej pomocy.

Id/kw

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages