Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Nie będzie chodnika przy pałacyku na Traugutta

2017-09-19 07:00:00 (ost. akt: 2017-09-19 07:10:36)

— Kto tak zaprojektował to rondo? Na odcinku chodnika od strony pałacyku przy ul. Traugutta nie będzie miejsca na chodnik. Jak piesi będą tamtędy chodzili ?— pytają mieszkańcy Nidzicy.

Informacja dotyczy ronda na skrzyżowaniu ul. Traugutta z ul. Olsztyńską.

Rondo już jest budowane. Jak wynika z projektu, nie będzie miejsca na chodnik na odcinku wzdłuż ogrodzenia pałacyku. Żeby przejść ten odcinek, pieszy musi obejść całe rondo dookoła.

— To skrzyżowanie jest bardzo ruchliwe, przechodzi tamtędy bardzo wielu pieszych od strony ul. Olsztyńskiej, Działdowskiej i Kolejowej, Pokonuje tę trasę wielu uczniów. Jak zostanie zbudowane rondo według projektu, wszyscy piesi będą musieli wchodzić na przejściach przy zjazdach z ronda. Jest to bardzo niebezpieczne — mówią.

O odpowiedź zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

— Wykonawcą dokumentacji projektowej tego zadania jest firma AGADOR z Bydgoszczy. Dokumentacja została sprawdzona i zaakceptowana przez właściwe instytucje oraz wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

We wskazanej lokalizacji istotnie nie zaprojektowano chodnika ze względu na niewystarczającą ku temu szerokość istniejącego pasa drogowego. Aktualnie nie istnieje również możliwość pozyskania dodatkowego terenu, ze względu na ochronę konserwatorską tego obszaru — otrzymaliśmy w odpowiedzi zespołu ZDW.
roz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2335534 | 188.146.*.* 24 wrz 2017 20:07

  To jest Nasza Kochana Nidzica, z której młodzi ludzie wyjeżdżają. Żadnego zaangażowania ze strony Burmistrza i Starosty (prywatnie - chyba skończył technikum drogowe). Przecież dokumentacja na droge wojewódzką musiała być uzgadniana z nimi. Myślę, że główny błąd popełnił poprzedni Burmistrz, który zgodził się na lokalizację stacji paliw. A tak na marginesie Pani Burmistrzu J.K. przyjrzyj się kompetencji i postępowaniu Pani kierownik z wydz. budownictwa. Myslę, że czas na zmianę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kolo #2334744 | 88.156.*.* 23 wrz 2017 12:55

  ludzie sami sobie wydeptają chodnik :) wtedy na pewno zrobią ,cierpliwość popłaca ! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #2331875 | 83.13.*.* 20 wrz 2017 10:23

  Chodnik można doprojektować , wystarczy trochę dobrej woli ze strony inwestora i konserwatora zabytków. Większym problemem sa studzienki kanalizacyjne, które miały być poza jezdnią. Czy przepisy pozwalają obecnie na taką lokalizację studzienek? Wydaje mi się , że warunki techniczne budowy dróg wymuszają umieszczanie instalacji wod-kan poza pasem drogowym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Hojny Kthay #2331786 | 188.146.*.* 20 wrz 2017 08:29

  Pozwolenie na drogi wojewódzkie wydaje wojewoda. Do niego należy składać zażalenia i skargi. Wina że nie będzie chodnika jest po stronie konserwatora, nie dał zgody na podział działek. Projektant musiał tak zrobić projekt. Państwo w państwie. A tak na marginesie to konserwator podlega pod wojewodę. Państwo PiS.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. DLACZEGO #2331778 | 20 wrz 2017 08:23

   Jak się coś robi ma służyć dla ludzi ,tu widać jak projektant , nadzorujący roboty ,wykonawca i chyba nie zainteresowane nasze władze miasta i .Gdyby było inaczej podjęli by działania ,nie bo tak zrobił projektant rondo idzie przesunąć do stacji paliw.Tak nie może pozostać ,zakończenie chodnika z jednej i drugiej strony wysokim krawężnikiem jak mają ludzie spokojnie dojść do klasztorka .

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (19)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages