Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Będziemy mieli nowoczesny szpital

2017-09-11 07:00:00 (ost. akt: 2017-09-10 10:29:15)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Na sesji rady powiatu rozmawiano o inwestycjach, drogach i jakości wody pitnej, przygotowaniu szkół do nowego roku szkolnego. Radni podjęli 9 uchwał.

Dyrektor szpitala Anna Osłowska poinformowała radnych o tym, że nidzicki ZOZ otrzymał dofinansowanie na rozbudowę szpitala.
Podziękowała radzie i starostwu za okazane wsparcie, zwłaszcza finansowe.

Starosta Grzegorz Napiwodzki w swoim sprawozdaniu podkreślił, że nidzicki szpital otrzyma prawie 5 mln zł. — Po rozbudowie będzie pięknym nowoczesnym budynkiem. Będzie nowa sala operacyjna i pracownia tomografii komputerowej. Otwarty zostanie oddział geriatryczny z prawdziwego zdarzenia — mówił.

Poinformował również radnych o dwóch etapach remontu ul. Kościuszki, który rozpocznie się w 2018 roku. — Zwróciliśmy się do gminy o współfinansowanie przebudowy ul. Kościuszki. Będziemy również składali wniosek o dofinansowanie z dawnej schetynówki — wyjaśniał starosta.

Podział przebudowy na 2 etapy spowoduje, że dwukrotnie można będzie dostać dofinansowanie.

Jolanta Tymińska, kierownik wydziału oświaty, powiedziała, że szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego. W tym roku w szkołach podlegających powiatowi będzie uczyło się 991 uczniów, w tym 226 w klasach pierwszych.

Interpelacje i zapytania

Radni pytali o jeżdżące samochody ciężarowe przez Wikno i Jabłonkę, gdzie wprowadzono zakaz poruszania się tymi pojazdami. — Wielotonowe samochody ostro tamtędy zasuwają — mówił Ryszard Kumelski.

Radny Krzysztof Skurczyński dodał, że tiry skręcają w Rączkach i jadąc przez Jabłonkę skracają sobie drogę. Apelowali do policji, aby zwiększyć na tej trasie patrole drogówki.

Zaś radny Waldemar Słupski wspomniał o chodniku prowadzącym do szpitala. — Tamtędy nie da się przejść, jest nierówny, ma dziury. Musimy zrobić wszystko, aby ten chodnik był dostępny dla ludzi. Chodzą tamtędy matki z dziećmi, osoby starsze, niepełnosprawne — mówił radny.

Informacji udzielił komendant policji Krzysztof Kunicki, który mówił, że organizacja ruchu ciągle się zmienia, a jest za nią odpowiedzialny wykonawca przebudowy drogi.

Policjanci pomagają, zwłaszcza przyjezdnym, wyjechać z miasta, tłumaczą, pouczają. Komendant zapewnił również, że policjanci zwrócą większą uwagę na ruch samochodów ciężarowych na trasie Jabłonka, Wikno.

Starosta zapewnił, że sprawą chodnika się zajmie, będzie interweniował u wykonawcy.

Ujęcie wody przy Wyborskiej

Radny Andrzej Bróździński pytał o jakość wody pitnej w Nidzicy. Dyrektor sanepidu Beata Wróblewska -Więcek poinformowała, że ujęcie wody przy ul. Wyborskiej jest odcięte. Tym zajmuje się ochrona środowiska.

— Z tego, co wiem, to poziom TRI jest taki sam. Woda musi być wypompowywana, żeby nie doszło do podsiąkania, co mogłoby doprowadzić do skażenia ujęcia przy Kolejowej — wyjaśniała dyrektor. Dodała, że nidziczanie korzystają z ujęcia wody przy ul. Kolejowej. Zapewniła, że woda jest zdatna do picia, badania w sieci i w ujęciu są wykonywane co miesiąc.
roz
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nidziczanka #2406239 | 88.156.*.* 29 gru 2017 16:44

  szpital nowoczesny moze i będzie ale nie będzie lekarzy i pielęgniarek jak tak dalej będzie postepowac dyrekcja z pracownikamy,zmienic dyrakcje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pacjent #2327699 | 88.199.*.* 14 wrz 2017 11:52

  a co z kadrą ????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PRAWO i Sprawiedliwość jest takie #2327599 | 88.156.*.* 14 wrz 2017 10:17

  Ile dzieci w tym roku urodziło się w tym szpitalu w 2017 roku wiele pan korzysta z innych placówek. Gość narobi w przeszlości dzieci nastepnie pracował prowadził sklep nie odprowadzał podatku i zus w pewnym momencie uciekł za granice tam przebywał wiele lat nie płacił na dzieci w Polsce teraz zona upomniała się za wiele lat alimenty których nie płacił odbyła się rozprawa parę dni temu rozprawa w nidzickim sądzie i co nidzicki sędzia orzekł że sprawa jest przedawniona że alimenty nie przysługują. Facet jeszcze się dopomina kasy za mieszkanie którego nie kupił i nie spłacał bo go nie było przez 15 lat w Polsce teraz wyciąga łapy po pieniądze za podział majątku gdzie tu jest sprawiedliwość i prawo .Gdzie szukać sprawiedliwośći.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. UM #2327294 | 88.156.*.* 13 wrz 2017 21:24

  Z Urzędu Marszałkowskieg ale więcej kasy z frajerskich gmin i znów doją gminy bo państwo musi mieć na 500+

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ? #2326872 | 83.9.*.* 13 wrz 2017 13:31

  A skąd to dofinansowanie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages