Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Z obrad sesji rady miejskiej

2017-09-14 19:00:00 (ost. akt: 2017-09-14 14:38:57)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Poniżej kilka informacji z gminy w pigułce

*Koniec września/początek października to realne terminy zakończenia budowy mostu na ul. Traugutta.

*Trzy firmy przystąpiły do dialogu konkurencyjnego dotyczącego budowy basenu. Będą jeszcze 2 tury, po ich zakończeniu rada ma zostać poinformowana o szczegółach i zdecydować, czy umowa zostanie podpisana czy też nie.

*Zostały podpisane umowy z wykonawcami dotyczące budowy sal gimnastycznych w Napiwodzie i Łynie. Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace budowlane. Budowa ma zakończyć się do 30 października 2018. Środki są zabezpieczone. Brakuje jednak odpowiedzi z Ministerstwa Sportu na złożone wnioski o dofinansowanie. W przypadku uzyskania dofinansowania będzie można zrealizować kolejną inwestycję.

*Podczas Rady Budowy firma Skanska zwróciła się z prośbą o wydłużenie o 106 dni terminu zakończenia inwestycji. Urząd Miejski nie wyraził zgody, wniosek został wycofany. Budowa mostu odbywa się planowo, pozostałe terminy są zagrożone. Do końca października mają zostać wylane dwie warstwy asfaltu na ul. Traugutta. I ma być ona przejezdna.

*Radni dopytywali o powód wycofania się wykonawców z budowy Ronda przy ,,Białej". W projekcie nie było zjazdu w ulicę od strony ,,winiarni". Konserwator nie zgodził się na rozwiązanie z dodatkowym zjazdem, dlatego w tym miejscu pozostanie skrzyżowanie.

*Nie ma zagrożenia co do terminu ukończenia budowy ciepłowni. Problem dotyczy jednak uzyskania dotacji, na którą nie wystarczy już weksel in blanco. Musi być poręczenie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska prosi, by dotację poręczyła gmina. Ta jednak nie może tego zrobić, gdyż poręczenie wchodziłoby w wydatki bieżące. Włodarze deklarują, że robią wszystko, by takie poręczenie zastąpić innym. Burmistrz podkreślił, że sprawa jest bardzo poważna.

*Radny Tadeusz Danielczyk wyraził swoje obawy, czy nie trzeba z niektórych inwestycji wycofać się, bo budżet może ich nie wytrzymać.


zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. han mango #2346780 9 paź 2017 13:45

  dziadowska firma kto ją wybrał nieroby bałagan brak koordynacji kolejności soboty wolne przestoje bałagan nieróbstwo jeden robi 4 stoi podparty łopatą ten remont to utrapienie dla miasta bo tiry powinno wyprowadzić z miasta ulica Traugutta to podłość dla miasta miasto straci swój walor to podłość dla mieszkańców to kara z za grobu Wilhelma że zastało zabrane rodowitym mieszkańcom tego regionu rodowici mieszkańcy którzy tu mieszkali przed wojną nigdy by nie dopuścili do takiego zniszczenia manufaktury za te pieniądze powinna powstać obwodnica przez Kanigowo obok kościoła

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Terenia #2329399 | 93.105.*.* 16 wrz 2017 19:20

  Na sale tez miały być dotacje !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do redakcji #2328623 | 88.199.*.* 15 wrz 2017 12:52

  tylko te tematy były poruszone na sesji ? Były jeszcze inne- ważne wiec dlaczego o nich nie ma nawet słowa?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ale ale #2328155 | 14 wrz 2017 22:05

  Kto taki mądry że rozpoczyna budowę kotłowni bez pokrycia finansowego ,ciekawe jaka jeszcze będzie ekonomia tej kotłowni kto będzie bulił

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xyv #2328022 | 178.36.*.* 14 wrz 2017 19:20

   krótko i mało treściwie. Proszę o więcej szczegółów. Co z dowozem dzieci. Dlaczego tak drogo. Co z kotłownią. Co z bonifikatami przy sprzedaży mieszkań. Jakie dofinansowanie do budowy Kościuszki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages