Start Nidzica odpada z rozgrywek pucharowych

2017-09-13 20:27:20(ost. akt: 2017-09-13 21:01:03)

W środę (13 września) w meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski Start Nidzica przegrał na własnym stadionie z III ligowym zespołem Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:3 (0:1) i pożegnał się z rozgrywkami pucharowymi.
A-klasowy Start Nidzica zmierzył się w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski z III ligowym Finshparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie i przegrał te spotkanie 0:3.

Gospodarze Start Nidzica wystąpili w mocno przemeblowanym składzie w którym nie wystąpiło kilku czołowych zawodników. Zabrakło w meczu pucharowym Pawła Sobotka, Dominika Bróździńskiego, Kamila Michalskiego czy też pauzującego za czerwoną kartkę Pawła Napiórkowskiego.

Goście z Nowego Miasta też nieco w eksperymentalnym zagrali zestawieniu w składzie którego zabrakło kilku znanych zawodników a w wyjściowej jedenastce znalazło się aż 9 młodzieżowców.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Długimi fragmentami I połowy gra toczyła się bez interwencji bramkarzy. Po gościach z Nowego Miasta bądź co bądź zespołu III ligowego więcej należało oczekiwać. Gospodarze tak jak mogli dzielnie odpierali ataki gości i aż do ostatniej minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Wcześniej bo w 10 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mikołaj Napora ale bramkarz Startu Karol Bruzda nie dał się zaskoczyć zawodnikowi Drwęcy. Dziesięć minut później kolejna dobra okazja bramkowa gości i z dośrodkowania Jana Matery główkowej sytuacji nie wykorzystują zarówno Patryk Czarnota jak i Mikołaj Napora.

Gdy wydało się że I połowa spotkania zakończy się wynikiem bezbramkowym rzut wolny zza narożnika pola karnego gospodarzy wykonywał Jan Mater i strzałem bezpośrednim na bramkę Startu przy biernej postawie całego bloku defensywy nidzickiego Startu wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron obraz gry nie wiele uległ zmianie. Drwęca konstruowała kolejne akcje ofensywne umiejętnie powstrzymywane przez gospodarzy. W 58 minucie wynik na 2:0 dla Drwęcy podwyższył Przemysław Jurków strzałem głową a piłkę w pole karne Startu dośrodkowywał Jan Mater.

Jedną z nielicznych okazji do zdobycia chociażby honorowego gola w tym spotkaniu Start miał w 67 minucie gdzie po strzale Daniela Pawęckiego poprzeczka uratował zespół gości przed utratą gola.

Wynik meczu na 3:0 dla Finshparkietu ustalił w 80 minucie po ładnym solowym rajdzie i minięciu kilku zawodników Startu Kamil Sternicki.

Start Nidzica przegrał mecz 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski z Finshparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 0:3 i pożegnał się z rozgrywkami pucharowymi. Przed zespołem Bartka Kruschel mecze ligowe a najbliższy już w sobotę na nidzickim stadionie z Ossą Biskupiec Pomorski.

Start Nidzica: Bruzda - Karwacki - Godlewski - Mioduszewski - J.Rzepczyński - Zasadzki - Lejtyman - Chlewiński - Pawęcki - Roczeń - Lewikowski oraz P.Rzepczyński, Shadi Al Madani, Pisarewicz.