Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Nidzica nie jest spokojnym miastem

2017-09-24 16:00:00 (ost. akt: 2017-09-21 14:18:15)

— Zazwyczaj to ja pytam, tym razem wyjątkowo jestem po drugiej stronie — śmieje się mł. asp. Marcin Łątkowski, dzielnicowy, który jest aktualnym liderem naszego plebiscytu.

Marcin Łątkowski pełni służbę od ok. 4 lat. — Zawsze chciałem pracować w służbach mundurowych. Nie mam tradycji rodzinnych z tym związanych, jednak coś mnie w tym kierunku ciągnęło. Cieszę się, że udało mi się ten cel osiągnąć — mówi. Zaznacza, że dzielnicowy jest tak naprawdę ,,policjantem pierwszego kontaktu".

— Ludzie przychodzą do mnie z różnymi sprawami. Od tych najbardziej błahych, jak kłótnia sąsiedzka po bardzo poważne przestępstwa różnego rodzaju. Nidzica nie jest tak spokojna, jak to się pozornie wydaje. W tym mieście ludzie mają naprawdę spore problemy — podkreśla dzielnicowy.

Oprócz spraw interwencyjnych działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jeździ do szkół, edukuje dzieci i młodzież, bierze udział w spotkaniach roboczych związanych np. z procedurą Niebieskiej Karty. — W mojej pracy fajne jest to, że każdy dzień jest inny. Nie ma czasu na nudę czy monotonię — zapewnia dzielnicowy.

Każdy rejon ma soją specyfikę. Ten, który ma pod swoją opieką Marcin Łątkowski charakteryzuje się dorastającą i trudną młodzieżą. A jakie sprawy są najtrudniejsze? — Te, które dotyczą przemocy wobec dzieci. To są najgorsze sprawy, z którymi się stykamy. Ruszają każdego w komendzie — mówi policjant.

Dodaje, że w swoim rejonie jest już znany. Ludzie ufają mu i niejednokrotnie sami przychodzą poinformować go o swoich problemach. Poza pracą Marcin Łątkowski lubi łowić ryby i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Szukamy najpopularniejszego dzielnicowego

Trwa plebiscyt na ,,Najpopularniejszego dzielnicowego". Już dziś możesz docenić codzienną pracę tych, którzy służą pomocą. Głosowanie odbywa się za pomocą sms-ów. Koszt jednego sms’a wynosi 1,23 zł z VAT. Do 26 października uczestniczący w głosowaniu może oddać dowolną liczbę głosów. Ogłoszenie wyników Plebiscytu oraz prezentacja laureatów nastąpi na łamach Gazety Olsztyńskiej, Dziennika Elbląskiego i Naszej Gazety Nidzickiej oraz na stronach internetowych Grupy WM.

Aby zagłosować wyślij sms o treści gn.ndz.x, gdzie x oznacza numer przypisany do konkretnego kandydata na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS).

asp. Janusz Kawka, Nidzica, Rejon I
gn.ndz.1
mł.asp. Marcin Łątkowski, Nidzica, Rejon II
gn.ndz.2
st. asp. Maciej Płoski, Nidzica, Rejon III
gn.ndz.3
mł. asp. Krzysztof Florek, gmina Nidzica
gn.ndz.4
mł. asp. Dawid Kaczorowski, rejon V i VI gm. Janowo i Janowiec Kościelny
gn.ndz.5
sierż szt. Kamil Jakim, rejon VII gm. Kozłowo
gn.ndz.6
mł. asp. Przemysław Rychcik, rejon VIII gm. Kozłowo
gn.ndz.7
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages