Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Sklepik zburzyli, serce zabolało

2017-09-22 19:00:00 (ost. akt: 2017-09-22 16:52:21)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

— Nie chciałam oglądać jak zrównali z ziemią sklepik, w którym długo pracowałam. Spędziłam w nim połowę swojego życia —mówi pani Krystyna, ostatnia właścicielka zburzonego w piątek kiosku handlowego, położonego na skwerku naprzeciwko zamku.

Pani Krystyna wiedziała, że taki los spotka jej dawną kwiaciarnię. Już jakiś czas temu osoba, której wydzierżawiłam pomieszczenie, musiała zlikwidować działalność.

— Ale wtedy nie myślałam, że to tak będzie bolało. Gdy koparka zdejmowała dach, przejeżdżałam obok. Nie zatrzymałam się, szybko odjechałam, bo nie chciałam tego oglądać. Zostawiłam w tym niewielkim pomieszczeniu dużo swojego serca — mówi pani Krystyna.

Do dzisiaj pamięta, jak w 1987 roku chciała założyć, jak wtedy mówiono, własny interes. Chciała mieć kwiaciarnię, bo praca w kwiatach, to sama przyjemność.

Szukała pomieszczenia. I nadarzyła się doskonała okazja, bo właśnie był do kupienia nieduży sklepik, w którym od 1977 roku była kwiaciarnia. Udało się załatwić formalności, a nie było to proste w tamtych czasach. I rozkręcili razem z mężem prywatną inicjatywę.


Pani Krystyna sprzedawała kwiaty, a mąż Andrzej jeździł po nie do Warszawy na giełdę. — Czasami jechaliśmy razem. Latem wyjeżdżaliśmy wieczorem, żeby na rano dowieźć świeże, pachnące kwiaty. Zimą najczęściej byli w Warszawie wczesnym rankiem, a potem szybko do kwiaciarni. Trzeba było kwiaty rozpakować, wstawić do wazonów — wspomina pani Krystyna.

Klientów było dużo. Ludzie chętnie kupowali. W tym czasie w Nidzicy były 3 kwiaciarnie. Zdarzało się, że kwiaty, które nie zostały wykupione, zwiędły i trzeba było je wyrzucić. Ale takie sytuacje zdarzały się rzadko.

— Dbałam o kwiaty i o sklepik, remontowałam, starałam się, aby wnętrze było estetyczne. Pracę w nim wspominam z wielkim sentymentem — mówi pani Krystyna.

Niestety, sytuacja zmusiła jej rodzinę do wyjazdu, Sklepik wydzierżawiła pani Ewie, która szukała miejsca na uruchomienie sklepu z odzieżą. Miejsce było dobre, często uczęszczane przez mieszkańców i turystów.

Pani Ewa zdecydowała się i przez 13 lat sprzedawała tam ubrania. Jak mówi, też wspomina ten czas z sentymentem.
rozCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak dalej #2335731 | 25 wrz 2017 08:21

  takie straszydła dobrze że kasują będzie miasto ładniej wyglądało , jeszcze na ul Traugutta te straszydła wyburzyć i 1ego Maja

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2334960 | 31.0.*.* 23 wrz 2017 18:32

  Mleczarnia zrownana z ziemia sklepik p.krysi zaorany ulice rozorane nic tylko nas chca z ziemia zrownac

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zimno #2334562 | 88.199.*.* 23 wrz 2017 07:49

  Serce to boli bo w mieszkaniach jest zimno a nie grzeją. Zacznijcie grzać ludzie przez to chorują bo w mieszkaniach chłodniej niz na dworze .!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gazeta Nidzicka News #2334480 | 109.236.*.* 22 wrz 2017 22:53

  Już od jutra, tylko w Gazecie Nidzickiej, pierwszy z serii artykułów o wyrwanym znaku drogowym. Tylko w Gazecie Nidzickiej zdjęcia znaku i wypowiedzi świadków zdarzenia, nie przegap, to dzieje się na naszych oczach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. cała Nidzica rozpacza po sklepiku #2334474 | 165.227.*.* 22 wrz 2017 22:50

  Zapalmy świeczkę i uczcijmy jego śmierć minutą ciszy, spoczywaj w pokoju sklepiku [i] Ps. prosimy więcej artykułów o zburzonym sklepiku, 2 to zdecydowanie za mało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages