Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Trzy pytania do radnego Krzysztofa Żukowskiego

2017-09-22 07:00:00 (ost. akt: 2017-09-21 13:14:53)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Naszej Gazecie Nidzickiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z radnym powiatowym, Krzysztofem Żukowskim.

Jest Pan radnym pierwszą kadencję. Nie miał Pan doświadczenia w pracy samorządowej. Jak ocenia Pan swoje początki?

Początki nie należały do najłatwiejszych. Musiałem zorientować się w strukturach jednostek powiatowych, w tym szkół średnich, poznać zasady ich działania, a także sposób pracy samego starostwa.

Zanim zacząłem oceniać i wypowiadać się na temat celowości doraźnych inwestycji, jak i stałych wydatków powiatu, uznałem za celowe poznanie źródła ich finansowania.

Na szczęście spotkałem się z przychylnością i pomocą starszych i bardziej doświadczonych kolegów samorządowców, którzy cierpliwie tłumaczyli i wprowadzali mnie w te często zawiłe zasady i przepisy. Teraz jest zdecydowanie łatwiej.

Która z inwestycji realizowanych w powiecie jest Pana zdaniem najbardziej celowa?

Przede wszystkim remonty i budowa dróg. Nie znam mieszkańca Nidzicy i okolic, który z czystym sumieniem powiedziałby, że infrastruktura drogowa w naszym powiecie jest choćby zadowalająca.

Widzimy wszyscy, co się dzieje. Remontowane są główne drogi oraz boczne arterie miasta. Cieszę się, że pomimo iż są to drogi wojewódzkie czy gminne, rada powiatu postanowiła partycypować w kosztach ich modernizacji.

Daje to potwierdzoną już zresztą nadzieję na to, że zarówno rada gminy, czy sejmik wojewódzki wesprą nas w remoncie dróg powiatowych. I tak też się dzieje. Szczególnie dobrze układa się pod tym względem współpraca z gminą Nidzica.

Co zalicza Pan do swoich największych sukcesów w radzie powiatu?

Kiedy startowałem w wyborach, jednym z moich głównych priorytetów była budowa i remont drogi na odcinku Grzegórzki - Napiwoda.

Z rozmów z mieszkańcami z tamtych okolic oraz z własnego doświadczenia, wiedziałem jak fatalny jest stan tej drogi i jak bardzo potrzebna jest ona mieszkańcom. Wielu z nich codziennie dojeżdża nią do pracy. Wielokrotnie, czy na komisjach stałych, czy na sesjach rady zwracałem uwagę na konieczność jej budowy.

W ostatnich miesiącach zapadła w końcu decyzja o jej modernizacji, przy współfinansowaniu przez gminę Nidzica, z czego bardzo się cieszę. Jest to oczywiście wspólny sukces, na tym polega praca rady, ale ja wiem, że cegiełka, którą przyłożyłem była troszkę większa.


zl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. co? #2339834 | 30 wrz 2017 09:54

  to teraz kto pracuje na zamku musi mieć swojego konia?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. swojego konia? ;P #2338818 | 88.199.*.* 28 wrz 2017 20:07

   o to sie dzieje

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pis #2338811 | 93.105.*.* 28 wrz 2017 20:03

   A dlaczego zostal usuniety post o drodze Grzegorzki Napiwoda ? Prawde napisalem ze radny chce droge ktora biegnie przy stadninie koni . A w stadninie p radny trzyma swojego konia !

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Fałsz #2338787 | 28 wrz 2017 19:43

   Ty już się zgnoiłeś Fałsz

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Prawda #2338043 | 88.199.*.* 27 wrz 2017 21:13

   Jak ktoś normalny to zgnoić, a jak podły cham to bohater. Dajcie ludzie na luz może trochę doceńmy siebie na wzajem pomóżmy sobie na wzajem, kochajmy się jak inne narody. Czy Polak to najgorszy sort ? Czy Kaczyński ma rację z tym najgorszym sortem?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages