Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podsumowali Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego

2017-09-22 13:28:38 (ost. akt: 2017-09-22 13:33:19)

Autor zdjęcia: Szkoła

Od 6 lat kalendarz szkolnych imprez w Jedynce otwiera rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy podsumowujący Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.

Tegoroczny VII już Tydzień obchodzony był pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci i jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania.

VII Tydzień Wychowania wpisujący się w jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi ma skłonić do zastanowienia się czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego.

Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 na zgromadziły się całe rodziny. Wśród gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Przybyłek, Radny Rady Miejskiej Marek Kierzkowski, Radny Powiatu Krzysztof Żukowski. Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo wrażeń i świetnej zabawy.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęła sztafeta rodzinna, tym razem pod hasłem „Warto być fair”, w której kolejni mali i duzi zawodnicy pokonywali trasę wokół Orlika. Uczestnicy imprezy mogli wybierać wśród konkurencji sprawnościowych i wziąć udział w quizie religijnym zorganizowanym przez katechetów.

Było też specjalne stanowisko Rady Rodziców, gdzie dzieci dawały upust swoim plastycznym umiejętnościom. Ogromną popularnością cieszył się grill. Niezawodny mistrz ceremonii Rafał Trybel wytrwale piekł i serwował smakołyki, a pomagał mu w tym Jerzy Wojtkiewicz.

W przygotowania zaangażowane były też uczennice klasy 7a, IIc i IIa oraz uczniowie klasy IIIb i IIIc. Nad całością czuwali organizatorzy: dyrekcja szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego, katecheci i Rada Rodziców. Różnorodne atrakcje i rodzinna atmosfera sprawiły, że mimo niesprzyjającej pogody zabawa trwała do późnych, popołudniowych godzin.

szkoła


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olaboga #2334421 | 83.31.*.* 22 wrz 2017 20:59

    dyrektor z tej szkoły to juz niebawem sekte zalozy :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages