Mroczno zdobyte

2017-09-24 11:27:11(ost. akt: 2017-09-24 12:10:19)

W sobotę (23 września) w meczu 6 kolejki piłkarskiej A-klasy gr.4 Start Nidzica na własnym stadionie pokonał KS Mroczno 4:0 (2:0)
Rywal Startu Nidzica z 6 kolejki piłkarskiej A-klasy KS Mroczno to podobnie jak gospodarze spotkania spadkowicz z poprzedniego sezonu z Ligi Okręgowej.

Mroczno zdobyte !
W ubiegłym sezonie w spotkaniach obydwóch zespołów dwukrotnie górą byli goście z Mroczna wygrywając 4:2 w Nidzicy i u siebie 2:0. Start Nidzica miał o co walczyć w tym spotkaniu i szansy nie pełny rewanż nie zmarnował.

Sobotnie spotkanie toczyło się pod dyktando nidzickiego Startu. Nasz zespół od początku spotkania przeważał i co rusz stwarzał groźne sytuacje pod bramką gości. Obrona gości nie stanowiła monolitu i piłkarze Startu bez problemów często gościli w polu karnym rywala lecz skuteczność, niecelne podania niweczyły trud całego zespołu.

Goście grali z kontry w tym okresie wysuniętymi dwoma napastnikami Jackiem Elgiert i Bartłomiejem Kamińskim którzy kilkakrotnie zmusili do interwencji bramkarza nidzickiego Startu Karol Bruzdy. W 33 minucie pada pierwszy gol dla gospodarzy. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne gości dośrodkował Kuba Chlewiński, prawy obrońca Mroczna skiksował i z prezentu skorzystał Dominik Bróździński który wyszedł na czystą pozycję sam na sam z bramkarzem i szansy swojej nie zmarnował.

Ostatnie pięć minut I połowy to stały napór gospodarzy. Z dośrodkowania Kamila Michalskiego piłki nie sięgnął Tomek Jaroszewski a chwile później w kombinacyjnej akcji Pawła Sobotka który minął trzech obrońców Mroczna i podał piłkę do Dominika Bróździńskiego a ten trafia piłką w spojenie słupka z poprzeczką.

W 43 minucie piłkarze Startu wykonywali rzut wolny z ponad 30 metrów. Do piłki podszedł Kamil Godlewski który potężnym atomowym uderzeniem zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Gol Kamila bardzo ładny, jeden z ładniejszych w jego karierze.

Do przerwy Start Nidzica prowadził z KS Mroczno, a przy lepszej skuteczności gospodarzy wynik powinien być wyższy.

Po zmianie stron już w 50 minucie strzelec drugiego gola Kamil Godlewski nie wykorzystuje 100% sytuacji będąc sam na sam z golkiperem Mroczna Cezarym Kamińskim uderzył zbyt lekko piłkę. Trzy minutę później goście mają ,,setkę", tym razem po kiksie prawego obrońcy Startu Piotra Mioduszewskiego na czystą pozycję wyszli Jacek Elgiert i Bartłomiej Kamiński, lecz na szczęście gospodarze Karol Bruzda nie dał się zaskoczyć.

W 56 minucie rewanż Kamila Godlewskiego za niewykorzystaną okazję z przed trzech minut i i strzałem z linii pola karnego na długi słupek podwyższył prowadzenie dla gospodarzy. Minutę później brutalny faul od tyłu na nogi Kamila Godlewskiego i zawodnik Mroczna Paweł Olęcki ujrzał czerwony kartonik i opuścił plac gry.

Wynik meczu w 65 minucie ustalił Kamil Michalski który wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i płaskim uderzeniem ustalił wynik na 4:0 dla Startu Nidzica. Do końca spotkania mimo wielu okazji gospodarzy wynik nie uległ już zmianie.

Start Nidzica: Bruzda - Michalski - Sobotka - Godlewski - Jaroszewski - Bróździński - Chlewiński - Mioduszewski - Zasadzki - Karwacki - K.Rzepczyński oraz Roczeń, Lejtyman, Napiórkowski, P.Rzepczyński, Pisarewicz